ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۰ ب.ظ
تظاهرات علیه ترامپ در آمریکا ادامه دارد
تعداد زیادی از مردم آمریکا بار دیگر در اعتراض به دستور اجرایی ترامپ مبنی بر عدم ورود مهاجران برخی کشورها به آمریکا تظاهرات کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس‌تی‌وی، هزاران تن در امریکا در اعتراض به سیاست‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، و بازداشت صدها مهاجر غیرقانونی در سراسر این کشور تظاهرات کرده‌اند.

حدود ۲ هزار نفر عصر  شنبه (۲۳ بهمن ۹۵)  در مسیری از مقابل ساختمان دادگاه‌های فدرال در جنوب مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا راهپیمایی کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات ضمن اعلان همبستگی با مهاجران و مسلمانان، فرمان ممنوعیت ترامپ علیه شهروندان هفت کشور اسلامی را که اکنون به  حالت تعلیق در آمده است و نیز سیاست‌های کلی وی دربارۀ مهاجرت محکوم کردند.

تعداد زیادی از کودکان نیز که در این  تظاهرات موسوم به «راهپیمایی عشق» شرکت کرده بودند، کاردستی‌هایی به شکل قلب و یا  بادکنک قرمز در دست داشتند.

والدین این کودکان می‌گویند آن‌ها می‌خواهند کودکانشان اهمیت این رویداد را دریابند تا بتوانند از همسالانشان که به خاطر مسائل نژادی مورد تبعیض قرار گرفته‌اند، دفاع کنند.

در پی سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ، مأموران ادارۀ مهاجرت آمریکا با حمله به منازل و اماکن کسب‌وکار در نیویورک، شیکاگو، آتلانتا، لس‌آنجلس، کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی صدها مهاجر را بازداشت کردند.

این عملیات اولین نوع از چنین برخوردی با مهاجران پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در اول بهمن ۹۵ (۲۰ ژانویه) است.

معترضان همچنین شنبه‌شب نیز با تجمع در مقابل کاخ سفید مراتب اعتراض خود را به مجرم خواندن مهاجران ابراز کردند.

رئیس‌جمهور امریکا هشت بهمن ۱۳۹۵ با امضای یک فرمان اجرایی، ورود اتباع هفت‌کشور اسلامی ازجمله سودان، سومالی، عراق، ایران، لیبی و یمن به امریکا را به حال تعلیق درآورد و ورود پناه‌جویان سوری را به مدت نامعلوم ممنوع کرد. این در حالی است که دادگاهی در سیاتل این فرمان را لغو کرد.

فرمان اجرایی امریکا که با انتقاد شدید نهادهای بین‌المللی، گروه‌های حقوق بشر و سیاستمداران مواجه شده است، با حکم یک دادگاه فدرال امریکا به حال تعلیق درآمده است.

در همین حال ترامپ روز جمعه اعلام کرد که وی تصمیم دارد فرمانی جدید در خصوص مهاجرت صادر کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید