ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ
میانمار در خصوص جنایت پلیس علیه مسلمانان روهینگیا تحقیق می‌کند
میانمار قصد دارد درباره اتهامات مربوط به جنایات پلیس علیه مسلمانان روهینگیا تحقیق کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت میانمار اعلام کرده است که اتهامات علیه مقام های پلیس و نیروهای امنیتی این کشور درباره جنایت علیه مسلمانان روهینگیا را مورد بررسی قرار خواهد داد و در این خصوص تحقیق خواهد کرد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در ۴ ماه اخیر پرده برداشته است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است که سرکوب ۴ ماهه ارتش میانمار احتمالا منجر به کشته شدن صدها نفر از مسلمانان روهینگیا شده است.

عملیات سرکوب ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا از ۱۰ اکتبر آغاز شده است. این گزارش تاکید کرد: ارتش میانمار احتمالا مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

میانمار تاکنون اتهامات مربوط به جنایت و آزار و اذیت علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین را رد کرده است. ارتش میانمار هفته گذشته اعلام کرد که یک تیم ویژه را برای تحقیق درباره کشتارها و جنایات نیروهای امنیتی تشکیل داده است.

وزارت کشور میانمار نیز اعلام کرده است که بخش تحقیقات، این مساله را پیگیری خواهد کرد که آیا نیروهای پلیس اقدامات غیرقانونی را علیه مسلمانان روهینگیا مرتکب شده اند.

میو توسه از مقام های ارشد پلیس میانمار در این باره گفت: گزارش سازمان ملل به تفصیل درباره اتفاقاتی که رخ داده، صحبت کرده است، و به همین دلیل کمیته تخقیق ویژه ای را برای رسیدگی به این شواهد، تشکیل داده ایم.

وی افزود: گزارش سازمان ملل شامل موارد جدی نقض حقوق بشر از سوی پلیس میانمار از جمله تجاوز جنسی است. ولی آن طور که ما می دانیم، چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی البته اذعان کرد که ۵ مامور پلیس به خاطر انتشار فیلمی که نشانگر آزار و اذیت مسلمانان روهینگیایی در استان راخین است، بازداشت شده اند.

برخی آمارها نشان می دهد که از آغاز موج جدید خشونت ها در میانمار علیه مسلمانان از اکتبر تاکنون بیش از ۸۶ نفر کشته شده اند و سازمان ملل اعلام کرده است که بیش از ۶۵ هزار مسلمان روهینگیایی به بنگلادش گریخته اند.

دولت میانمار حاضر نشده است تا مسلمانان روهینگیا را به عنوان یکی از اقلیت های قومی این کشور به رسمیت بشناسد و آنها را بنگال یا مهاجران غیر قانونی از بنگلادش ارزیابی کرده است.

سازمان ملل اعلام کرده است که تاکنون بیش از ۳۰ هزار مسلمان روهینگیایی خانه های خود در میانمار را ترک کرده اند. سازمان ملل افزود بیش از ۱۵۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا بیش از یک ماه است که دسترسی به کمک های غذایی و انسان دوستانه نداشته اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید