ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۵:۳۰ ق.ظ
ترامپ باید طرح ممنوعیت سفر به آمریکا را به زباله‌دان بیندازد
رهبر اقلیت سنای آمریکا به دونالد ترامپ توصیه کرد که فرمان اجرایی مربوط به ممنوعیت سفر اتباع ۷ کشور مسلمان را به زباله دان بیندازد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، چاک شومر رهبر اقلیت سنای آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه سی بی اس، در پاسخ به سئوالی درباره اینکه “ترامپ به دنبال صدور فرمان اجرایی مشابه دیگری برای ممنوعیت سفر اتباع ۷ کشور مسلمان است”؛ تاکید کرد: دونالد ترامپ باید فرمان اجرایی ممنوعیت سفر را به زباله دان بیندازد.

فرمان جنجالی ترامپ با رای دادگاه فدرال فعلا به حالت تعلیق درآمده است. استفن میلر مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: ترامپ در حال بررسی و پیگیری همه گزینه هاست.

کاخ سفید احتمالا خواستار تجدیدنظر فوری دادگاه عالی آمریکا خواهد شد یا اینکه فرمان جدیدی را برای محدودیت مهاجرت صادر خواهد کرد.

شومر در ادامه گفت: فکر می کنم ترامپ مجبور شود این طرح را به زباله دان بیندازد. فکر می کنم این فرمان ،آنقدر بد و مسموم است و تبعات وحشتناکی به همراه دارد که باید آن را به زباله دان انداخت.

وی برای اظهارات خود ۲ دلیل آورده است. شومر تصریح کرد: نخستین دلیل این است که این فرمان واقعا موجب امن تر شدن ما نخواهد شد. این فرمان اجرایی واقعا بر زمینه هایی که باید سخت بگیریم، متمرکز نشده است. دلیل دوم نیز به خاطر چیزی است که برنامه معافیت ویزا خوانده می شود.

وی اظهار داشت: خیلی آسان است که از کشورهایی که همواره به عنوان دوست آمریکا در نظر گرفته می شوند، وارد خاک آمریکا شد. فکر می کنم ۲۷ کشور باشند. این روزها تروریست های بالقوه در کشورهایی مثل بلژیک و فرانسه نفوذ کرده اند و بسیار راحت تر از اتباع این ۷ کشوری که رئیس جمهور به آنها اشاره کرده است، می توانند وارد آمریکا شوند. این چیزی است که باید در خصوص آن سخت گرفته شود.

شومر در پایان تاکید کرد: این ممنوعیت مذهبی تنها به ضرر آمریکا خواهد بود. ما به حضور مهاجران در این کشور اعتقاد داریم، و به آزمون های دینی و مذهبی اعتقادی نداریم. این مساله از نظر اقتصادی نیز به ما لطمه خواهد زد. وقتی مهاجران به کشور ما نیایند، این مساله به ضرر اشتغالزایی ما و رشد اشتغال خواهد بود. شرکت های فناوری اطلاعات به شدت نگران ان هستند که بسیاری از شغل های آنها به ونکوور یا کانادا خواهد رفت.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید