ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰ ق.ظ
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با کافه حقوق:
اینکه هرکسی در جلسه ای سوالی بپرسد، او را ۶ ماه زندان ببرند با اصول قانون اساسی تناسب ندارد
احمد سالک
حجت الاسلام سالک، نماینده اصفهان و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی, در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در خصوص طرح «تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» گفت: «نکته اول این است که هنوز این موضوع در مجلس مطرح نگردیده است.

گروه سیاسی کافه حقوق: حجت الاسلام سالک، نماینده اصفهان و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی, در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در خصوص طرح «تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» گفت: «نکته اول این است که هنوز این موضوع در مجلس مطرح نگردیده است. از طرفی برای این طرح درخواست دو فوریت شده است. اما باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر در مجلس رسیدگی به لایحه بودجه در اولویت قرار دارد. علاوه بر آن استیضاح وزیر راه نیز در هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.»

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به خبرنگار کافه حقوق پیرامون آخرین وضعیت رسیدگی به این طرح در مجلس گفت: «این طرح باید در مجلس مطرح شود تا موافقان و مخالفان اعلام نظر کنند. اما ابن طرح حاوی بندی است که با ارزش های اساسی انقلاب اسلامی سازگاری ندارد.»

سالک در ادامه افزود: «انقلاب اسلامی ما بر اساس ارزش هایی شکل گرفته است که تجلی این ارزش ها را می توان در قانون اساسی مشاهده کرد. یکی از این اصول آزادی بیان است. اگه قرار باشد از فردا کسی در جلسه ای سوالی بپرسد، او را ۶ ماه ببرند زندان، این موضوع هیچ تناسبی با اصول قانون اساسی ندارد.»

در ادامه سالک با اشاره به طرح موضوع آشتی ملی از سوی برخی جریانات سیاسی گفت: «نکته دوم این است که مردم ما به ویژه نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی بسیار با شور و شعور هستند. این موضوع بار دیگر در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشاهده شد. مردم با بصیرتی که دارند، از بینش خوبی برای رصد افکار و گفتار شخصیت های کشوری برخوردارند. بر همین اساس مزاج جامعه انقلابی ما کسانی را که در فتنه حضور داشته اند، نمی پذیرند مگر اینکه این افراد از مشی سابق خود توبه نمایند. لذا مطرح کردن موضوع آشتی ملی بی وجه می نماید.»

وی در پایان گفت: «موضوع دیگر این است که تشخیص اینکه چه کسی قصد برهم زدن مراسمات را دارد، با مردم است. نمی توان به بهانه اینکه جلوی برهم خوردن مراسمات را بگیریم، حق سوال پرسیدن را از مردم سلب کرد.»

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید