ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
یارانه احزاب از برنامه ششم توسعه حذف نشده است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:دولت مختار شد در صورت درآمد کافی به تشکل های سیاسی یارانه پرداخت کند.

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاح ماده ای مربوط به احزاب در برنامه ششم توسعه کل کشور، اظهار داشت: شورای نگهبان نسبت به نحوه تخصیص یارانه به احزاب در برنامه ششم توسعه ایراد گرفته بود، کمیسیون تلفیق در زمان بررسی این ایراد تصمیم به حذف آن گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس ده شورای اسلامی ادامه داد: اما در نهایت در صحن علنی ساز و کار دیگری طراحی شد به گونه ای که پرداخت یارانه به اختیار دولت و در صورت داشتن منابع مالی کافی انجام شود.

وی توضیح داد: پیش از این در قانون فعالیت احزاب تدوین کرده بودیم که گروه های سیاسی علاوه بر گرفتن حق عضویت و کمک های مردمی از یارانه دولتی نیز برخوردار شوند اما برای یارانه دولتی نکاتی در نظر گرفته شد که به مجموعه دولت فشار مالی نیاید.

این نماینده گفت: بر این اساس مقرر شد پرداخت یارانه احزاب از سوی دولت ها اختیار باشد به این نحو که اگر دولت درآمد کافی داشت به احزاب نیز یارانه پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم پرداخت یارانه احزاب لغو نشده است، اظهار داشت: در اصلاحی که صورت گرفت مقرر شد دولت یارانه احزاب را متقابل قانون مصوب مجلس یعنی قانون فعالیت احزاب پرداخت کند با این کار هم ایراد شورای نگهبان برطرف شد و هم حکمی برای احزاب در برنامه ششم دیده در نظر گرفته شد./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید