ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰ ب.ظ
تحلیل رفتار طرفین اجرای برجام درجلسه کمیسیون امنیت با حضور عراقچی
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ترامپ قصد دارد با سخت گیری به ایران، جمهوری اسلامی را برهم زننده معرفی کند.

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی چهارمین گزارش وزارت امور خارجه از اجرا ی برجام اظهار داشت: در نشست اخیر کمیسیون آخرین گزارش وزارت امور خارجه از اجرای توافق هسته ای مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای بررسی تخصصی تر نشست هایی با دستگاههای ذی ربط زیر مجموعه اجرای برجام داشته باشیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: برای بررسی دقیق برجام باید با بانک مرکزی، مرکز تحقیقات و توسعه، حمل و نقل، نفت و انرژی نیز نشست داشته باشیم و سپس جمع بندی خود را از اجرای ۶ ماهه دوم برجام به صحن علنی ارسال کنیم.

وی با بیان اینکه رفتار طرفین توافق هسته ای با برجام نیز بررسی شد، توضیح داد: ایران بر اساس تعهدی که دار به هر آنچه که در برجام گفته شده پایبند است از سوی اروپا نیز شاهد پایبندی هستیم اما در بعضی مسائل که تحت فشار آمریکا قرار گرفته بدعهدی هایی داشته است.

گودرزی تاکید کرد: اما در ارتباط با آمریکا و شرایط جدید پیش آمده نکاتی وجوددارد از جمله اینکه ترامپ در زمان انتخابات تاکید داشت برجام را پاره خواهد کرد اما شاهد هستیم مواضع او تعدیل شده است و به نظر می رسد مشاورین او مدام تذکر می دهند نباید برجام از سوی آمریکا نقض شود.

این نماینده گفت: بنابراین آمریکا در نظر دارد با افزایش فیلتر و محدودیت برای ایران، ما را عصبانی کند تا برهم زننده برجام جمهوری اسلامی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: موضع جمهوری اسلامی ایران این است که ما تاجایی به تعهدات خود پایبندیم که آمریکایی ها با رفتار خود خللی به چارچوب توافق هسته ای وارد نکند در غیراینصورت باید منتظر اقدام متقابل باشند./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید