ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۵:۰۰ ق.ظ
تشییع جنازه نمادین «ریاست جمهوری آمریکا» در نیویورک برگزار شد
جمعی از جوانان شهر نیویورک آمریکا در مراسمی انتقادی تشییع جنازه نمادین «ریاست جمهوری» را برگزار کرده و خواستار رییس جمهوری شدند که در خدمت همه اهالی این کشور باشد.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعی از جوانان شهر نیویورک آمریکا در یکی از پارک‌های این شهر تشییع جنازه‌ای نمادین برای ریاست جمهوری آمریکا را اجرا کردند.

به نوشته وبگاه «یاهو نیوز» مراسم «روز روسای جمهور» توسط گروهی به نام «Rise and Resist» سازماندهی شده بود و روز شنبه در اطراف پارک  «واشنگتن» شهر نیویورک با حضور برخی جوانان این شهر اجرا شد.

%image_alt%

به نوشته یاهو نیوز، در این مراسم تابوتی نمادین  نیز آماده شده بود و روی آن تاریخ ولادت ریاست جمهوری در آمریکا، سی آوریل ۱۷۸۹ و وفات آن روز بیستم ژانویه ۲۰۱۷ (روز تحلیف دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی آمریکا) نوشته شده بود. شرکت کنندگان این مراسم برای ابراز ناراحتی خود از رییس جمهور آمریکا شعارهایی غمگین سروده و درخواست کردند رییس جمهوری در این کشور پیدا شود که خود را وقف خدمت به همه آحاد مردم نماید.

%image_alt%

این منبع خبری از حضور صدها شرکت کننده در این مراسم و برگزاری مراسم تشییع جنازه نمادین در اطراف پارک واشنگتن خبر داد. شرکت کنندگان در این مراسم تابلوهایی که بر روی آن نوشته شده بود «روح حقوق ما شاد باد»، «روح حقیقت شاد باد»  و «من عزادار صداقت هستم» و…. حمل کردند.

%image_alt%

هرساله در آمریکا و در سومین دوشنبه ماه فوریه به احترام «جورج واشنگتن» نخستین رییس جمهور این کشور مراسمی برگزار می‌شود و بیشتر ایالات آمریکا چنین روزی را تعطیل رسمی اعلام کرده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید