ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ
کاهش آثار قضایی معاملات با مشورت یک وکیل دلسوز و مسئول
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: اگر مردم بدانند که در هر خرید و فروش و در هر اجازه‌ای، با یک وکیل دلسوز و مسئول مشورت کنند آثار قضایی آن کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، الهام امین زاده در همایش «نقش و تأثیر مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضائیه در حوزه وکالت»، گفت: امروز تعدادی از وکلای مسئول و با تقوا و آشنا به وکالت به جامعه معرفی می‌شوند. خوشحالیم که از قوه قضائیه که بحث تکریم‌شان مطرح می‌شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به لایحه وکالت اظهار کرد: لایحه وکالت زمانی که در معاونت حقوقی بودم مطرح بود و با ۵۰ ساعت آن را بررسی و مطالعه کردیم تا با تمام دغدغه‌هایی که داشتیم، لایحه‌ای تنطیم شود که جامع باشد.

وی افزود: در جلسات صحن علنی هیأت دولت، تک تک مواد لایحه وکالت مورد بررسی قرار گرفت و مدنظرمان این بود که با همه دغدغه‌های وکلا ولی مصون بمانند و استقلال آنها حفظ شود.

امین‌زاده گفت: ما این لایحه را به مجلس فرستادیم البته قوه قضائیه هم لایحه‌ای را خودش فرستاده بود که در نهایت لایحه دولت روی میز قرار گرفت و قرار شد که آن را بررسی کنیم اما یکی از آسیب‌ها این است که لایحه‌ای که مدتی مسکوت می‌ماند متوقف می‌شود و جا دارد این لایحه که زحمات زیادی هم برای آن کشیدیم به نتیجه برسد و جامعه وکالت با قانون به روز وکالت کنند.

امین زاده افزود: ان‌شاءلله با وکلای جدید این تعداد پرونده ها که ۱۵ میلیون پرونده است، کاهش یابد؛ قرار نیست در اثر نااگاهی مردم ما، وکلا ارتزاق کنند لذا اگر مردم بدانند که در هر خرید و فروش و در هر اجازه‌ای با یک وکیل دلسوز و مسئول مشورت کنند آثار قضایی آن کاهش می‌یابد به عبارت دیگر ۱۵ میلیون پرونده یعنی ۱۵ ضربدر ۴ که خانواده چهار نفره را درگیر می‌کند، کاهش می‌یابد لذا بیاییم با حضور وکلا، امنیت اقتصادی جامعه را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: کانون وکلا برای برخورد با وکیل متخلف مانع ما نشدند و این نشان می دهد که چقدر دغدغه شهروندان را دارند. من در خراسان رضوی با وکلایی برخورد کردم که بی‌نظیر بودند. این وکلای مشهدی در داخل زندان به زندانیان کمک می‌کردند و اطلاعات می دادند و افرادی را از اعدام نجات می‌دادند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: خواهش کردم که خدمات مناسب وکالتی با حداقل قیمت به آنها بدهیم که روسای کانون‌های وکلا پاسخ ما را دادند که هر ساله چقدر خدمت حقوقی می‌دهند.

امین‌زاده در پایان گفت: بیمه وکالت را پیگیری کردم در زمانی که معاونت حقوقی بودم و بسیار مهم است که باید مدنظر قرار گیرد و وکالت خانواده نیز یکی دیکر از موضوعاتی است که نیاز به فرهنگسازی دارد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید