ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ ب.ظ
اینکه «برجام» سایه جنگ از سر ایران برداشت، یک «دروغ بزرگ» است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کسانی که می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر ایران به دور کرد، یک دروغ بزرگ به مردم تحویل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در پنجمین کنگره کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که امروز (جمعه ۶ اسفند) در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: این کانون به ۵ سالگی خود رسیده و در حال تبدیل شدن به یک شجره طیبه است که دانشگاهیان و ملت ایران از میوه‌های این شجره طیبه بهره خواهند برد.

وی با بیان اینکه ادامه کار سخت‌تر از آغاز آن است، ادامه داد: دست‌اندرکاران مراقب باشند تا از شور آغاز کار کاسته نشود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: آنچه که باعث شده همواره ملت ایران حضور میلیونی در صحنه داشته باشند، روحیه عزت‌خواهی و عزتمندی است که امام‌خمینی(ره) آن را در کشور نهادینه کردند.

حجت‌الاسلام محمدیان افزود: برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی و رسیدن به قله‌های آرمانی یکی از شاخص‌های مهم و سرنوشت‌ساز توجه به مفهوم عزت است که مومنین باید این عزت را طبق معارف پیامبر اکرم(ص) حفظ کنند.

وی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی در شرایطی قرار گرفته و مهمترین عاملی که باعث شده از این سختی‌ها عبور کنیم و در راه امام و شهیدان قدم برداریم توجه به عزت‌طلبی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه مردم اگرچه مشکلات اقتصادی دارند، اما در مواقع حساس همواره در صحنه حضور یافته‌اند، گفت: حضور مردم برای برافراشته نگه داشتن پرچم عزت است و اگرچه گلایه‌های به حقی هم دارند، اما همواره در صحنه حضور دارند و آنهایی که در صحنه حضور پیدا می‌کنند، همین افراد هستند و مرفه‌های بی‌درد هیچ‌گاه در صحنه‌هایی مثل ۲۲ بهمن حضور پیدا نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدیان تصریح کرد: مردم چون احساس می‌کنند عزت و سربلندی خود و کشورشان در ادامه این مسیر است، از جان و دل مایه می‌گذارند.

وی با بیان اینکه همیشه در طول انقلاب دو دسته جریان‌سازی در کشور وجود داشته است، ادامه داد: یک دسته اعتقادی به ایستادگی در برابر سلطه نداشته‌اند و یا عده‌ای نیز بعدها که از این راه خسته شده‌اند به گروه اول پیوسته‌اند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: برخی نیز علاقمند به غرب و آمریکا هستند و معتقدند چاره‌ای نیست و باید با غرب به ویژه با آمریکا سازش کرد، البته برخی از این اظهارنظرها از روی علاقه هم نبوده و از روی توجیه است.

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: یکی از این نمونه توجیهات، شخصی است که در خاطرات مکتوبش اعلام کرده که در زمان حیات امام‌خمینی(ره) نزد ایشان رفته‌ایم و اعلام کرده‌ایم تا زنده هستید مسئله ما با آمریکا را حل کنید، اگرچه در آن کتاب اشاره‌ای به پاسخ حضرت امام نداشته‌ است.

وی افزود: اگرچه در آن کتاب پاسخ امام‌خمینی(ره) داده نشده، اما در نوشته‌های امام راحل جواب آن شخص داده شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه راه انقلاب اسلامی با سازش با آمریکا دو راه متفاوت است، تاکید کرد: از نظر امام‌خمینی(ره) اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی هیچ کجا با هم تلاقی پیدا نمی‌کنند و نقطه اشتراکی با هم ندارند.

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: کسانی که دلداده غرب هستند و کسانی که از روی ناچاری این نسخه‌ها را می‌پیچند، امروز نیز دست از کار نکشیده و به دنبال ایجاد دوقطبی جنگ و صلح و پیش کشیدن اینگونه مسائل هستند.

وی با بیان اینکه باید همیشه خود را‌ آماده مقابله با دشمن بدانیم، گفت: طبق آموزه‌های اسلامی باید همواره خود را آماده در برابر دشمنان بدانیم و کوتاهی در این راه جایز نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: آمریکایی‌ها که تجربه ۸ سال جنگ ملت ایران و عراق و صحنه جنگ در سوریه و عراق را دیده‌اند، باید بسیار احمق باشند که جنگ با ملت ایران را به راه بیاندازند و این مورد احتمالش بسیار اندک است.

حجت‌الاسلام محمدیان ادامه داد: اگر رژیم‌صهیونیستی نیز به نیابت از آمریکا بخواهد وارد جنگ با ایران شود، زحمت ۷۰ ساله خود را به باد داده و قطعا حیفا و تل‌آویو دیگر باقی نخواهد ماند و تمام هستی آنها بر باد می‌رود.

وی تصریح کرد: آنهایی که به دنبال دو قطبی‌سازی در کشور هستند، یک دروغ بزرگ به ملت ایران تحویل می‌دهند و خیانت بزرگی را مرتکب می‌شوند. مردم ما روزشماری می‌کنند تا در مقابل آمریکا قرار بگیرند و پوزه سلطه را به خاک بمالند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در اقتدار کامل است و اهداف  آمریکا در اقصی‌ نقاط عالم در تیررس نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام محمدیان افزود: کسانی که می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر ایران به دور کرد یک دروغ بزرگ به مردم تحویل می‌دهند و باید مزایا و معایب برجام تبیین و زوایای آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه اقتدار و ایستادگی ملت ایران موجب شده تا دشمن را وادار کند از گزینه نظامی ضدایران استفاده نکند، ادامه داد: آنها شعار می‌دهند و نمی‌توانند در عرصه نظامی در مقابل ایران بایستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: آمریکایی‌ها بعد از ۲۰ سال در افغانستان گیر افتادند و می‌گفتند با فتح عراق مشکل خاورمیانه را حل می‌کنند و خاورمیانه‌ای جدید شکل می‌دهند که با ذلت از عراق خارج شدند.

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: در آنجایی که آمریکایی‌ها فکر می‌کردند مشکلات در چند ماه حل می‌شود، در باتلاق فرو رفتند و با این شرایط حتی فکر حمله به ایران را هم نمی‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اساتید دانشگاه‌ها می‌خواهم این خط سازش را در دانشگاه‌ها تبیین کنند و بر کسانی که نسخه برای ملت می‌پیچند، چهره‌شان را آشکار کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید