ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
یکی از کارکنان مسلمان کاخ سفید در اعتراض به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ استعفا کرد
یکی از کارکنان مسلمان کاخ سفید در اعتراض به فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای منع سفر هفت کشور مسلمان به آمریکا از سمتش استعفا کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه آتلانتیک روز پنجشنبه گزارش داده یکی از کارکنان مسلمان کاخ سفید در اعتراض به فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای منع سفر هفت کشور مسلمان به آمریکا از سمتش استعفا کرده است.

«رامانا احمد» که در سال ۲۰۱۱ به کاخ سفید پیوسته بود، هشت روز بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ از سمت خود استفاده کرده است.

«رامانا احمد» قبلاً گفته بود که قصد دارد در دولت ترامپ در کاخ سفید بماند تا «به رئیس‌جمهور جدید و دستیارانش دید دقیق‌تری درباره اسلام و شهروندان مسلمان آمریکایی ارائه کند.»

وی نوشته است: «همانند بسیاری از مسلمانان آمریکایی من بخش زیادی از سال ۲۰۱۶ را با بهت و حیرت به تماشای بدگویی ترامپ از اجتماع مسلمان‌ها گذراندم. علی‌رغم این موضوع – و شاید هم به خاطر همین موضوع – فکر کردم که در طول دولت ترامپ باید در شورای امنیت ملی بمانم.»

با وجود این، «رامانا احمد» یک روز بعد از اقدام ترامپ در امضای فرمانی که اتباع هفت کشور مسلمان (ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان، لیبی و یمن) را از ورود به آمریکا منع می‌کرد از سمتش در شورای امنیت ملی استعفا کرد.

او گفته است: «(بعد از این اقدام) من می‌دانستم که من دیگر نمی‌توانم بمانم و برای دولتی کار کنم که من و افرادی مانند من را شهروندان برابر نمی‌بینند.»


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید