ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۵:۳۰ ق.ظ
وزارت دادگستری آمریکا لیستی از بازداشتی‌ها در فرودگاه‌های این کشور منتشر کرد
وزارات دادگستری آمریکا لیستی شامل نام ۷۴۶ نفر منتشر کرده که به دنبال فرمان دونالد ترامپ علیه هفت کشور اسلامی، در فرودگاه‌ها «بازداشت» یا «مورد سوال و جواب» قرار گرفتند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که در خبرها آمده به زودی فرمان تازه رئیس‌جمهور آمریکا درباره مهاجران منتشر شود، وزارت دادگستری این کشور لیستی از افراد متاثر از فرمان قبلی دونالد ترامپ در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی منتشر کرده است.

به گفته اداره اطلاع‌رسانی کاخ سفید «دونالد ترامپ» ساعت ۱۲ به وقت محلی (۱۸:۳۰ به وقت تهران) فرمان اجرایی جدیدی در خصوص سیاست‌های ضدمهاجرتی امضاء و برای اجراء ابلاغ خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که مفاد این فرمان چیست ولی مقامات کاخ سفید پیش از این قول داده بودند که فرمانی جدید برای احیای فرمان پیشین، منتشر شود. فرمان قبلی ترامپ ضد اتباع هفت کشور اسلامی، توسط قضات فدرال لغو شد.

در فرمان قبلی، اتباع کشورهای ایران، سوریه، لیبی، سومالی، یمن، سودان و عراق به مدت ۹۰ روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌شدند.

گفته می‌شود در فرمان جدید، نقائص فرمان قبلی برطرف شده و مثلاً، دارندگان گرین‌کارت و ویزای آمریکا و همچنین کسانی که در هنگام امضای فرمان در مسیر هستند، از شمول فرمان معاف می‌شوند(جزئیات بیشتر).

حال وزارت دادگستری آمریکا  لیستی ۷۴۶ نفره منتشر کرده که در یک هفته اول اجرای فرمان دونالد ترامپ علیه اتباع هفت کشور اسلامی، در فرودگاه‌های آمریکا «بازداشت» یا «مورد سوال و جواب» قرار گرفتند.

انتشار این لیست که پنجشنبه شب به وقت آمریکا صورت گرفته، به دنبال حکم دادگاهی در آمریکا مبنی بر التزام انتشار نام افراد متاثر از سیاست ضد مهاجرت ترامپ صورت گرفت.

در اولین روزهای اجرای فرمان ترامپ، یک پسر ۵ ساله ایرانی-آمریکایی در فرودگاه واشنگتن بازداشت شد.

این پسر بچه بیش از ۴ ساعت بازداشت و در نهایت پس از بازجوییها، رها شد. در برخی گزارشها آمده بود که به او دستبند هم زدند(جزئیات بیشتر).

%image_alt%


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید