ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰ ب.ظ
۱۳۷ موتور سوار در حوادث رانندگی جان باختند
عباسی تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را ۱۳۷ نفر اعلام کرد وگفت: در استان مازندران در ده ماهه سالجاری تعداد ۵۵۱ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد ۱۳۷ نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۶۶ درصد افزایش یافته است.

دکتر عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را  ۱۳۷۷ نفر اعلام کرد و گفت: در استان مازندران در ده ماهه سالجاری تعداد  ۵۵۱ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار شهرستان‌های ساری و میاندرود با تعداد ۲۵ نفر، بابل با ۲۰ و بهشهر با ۱۰ نفر بیشترین و  شهرستان های عباس آباد ، رامسر و نور هر کدام  با تعداد ۲ فوتی کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

عباسی افزود: بیشترین فوتی در ماه های  مرداد با ۲۶ ، شهریور با ۱۷ و تیرماه با ۱۴ مورد بیشترین و کمترین آن با تعداد ۹ نفر در آذرماه ثبت شده‌ است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اضافه کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۴۹ (۳۶درصد) فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با ۲۳  (۱۷ درصد) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

وی با اشاره به فوت تعداد ۱۰۱ (۷۴درصد ) نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ما بقی محور درون شهری هستند.

عباسی در ادامه افزود: تعداد ۱۱۶ نفر راننده موتور و ۲۱نفر سرنشین موتور هستند گفت : از این تعداد ۱۳۲ نفر مرد و مابقی زن هستند.

بیشترین برخورد موتور سوار که منجر به فوت شده است به ترتیب مربوط به خودروهای  سواری با ۶۳ ، وانت بار ۲۱ ، موتور ۱۴ ، کامبون ۱۲ ، برخورد با شی ثابت و سایر هر کدام با ۱۰ مورد و واژگونی با ۷ فوتی به ترتیب بیشترین موارد ثبت شده است. ضمن اینکه بیشترین برخورد در سواری ها مربوط به خودروی پراید با ۳۰ نفر ،پژو  ۴۰۵ با ۸ نفر و ۲۰۶ با ۷ فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران همچنین گفت: شایعترین علت مرگ موتورسواران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در ده ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید