ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰ ب.ظ
نادرستی ادعاهای ترامپ درباره ارتباط بین مهاجران و میزان جرم
برخی رسانه‌های بین‌المللی آمارهایی منتشر کرده‌اند که نادرستی ادعاهای رئیس‌جمهور آمریکا درباره ارتباط بین مهاجران و میزان جرم و جنایت را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی هفته پیش مدعی وقوع یک حادثه امنیتی در سوئد شد که هرگز رخ نداده بود.

ترامپ جمعه هفته گذشته در جمع هوادارانش در فلوریدا گفت: «ببینید در آلمان چه اتفاقی افتاد. ببیند دیشب در سوئد چه اتفاقی افتاد. سوئدی‌ها، باور می کنید چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد. آنها (سوئدی‌ها) الان با مشکلاتی روبرو هستند که قبلا احتمالش را هم نمی‌دادند.»

در پی این سخنان ترامپ، سفارت سوئد در واشنگتن از وزارت خارجه آمریکا خواست است تا در مورد این اظهارات او توضیح دهد.

این سخنان ترامپ که معلوم نبود به روشنی به چه حادثه‌ای در جمعه شب در سوئد اشاره دارد، با واکنش شمار زیادی در توییتر روبرو شد.

ترامپ بعد از این واکنش‌ها در صدد توجیه اشتباه خود برآمد و گفت که اشاره او به گزارشی بوده که یک شب قبل‌تر فاکس‌نیوز پخش کرده بود.

اگر چه ترامپ توضیح نداده که دقیقا از کدام گزارش تلویزیونی سخن می‌گوید اما احتمالا گزارش بلندی که شبکه فاکس نیوز جمعه شب در مورد تاثیر حضور مهاجران بر میزان جرم و جنایت در سوئد پخش کرد، مورد نظر وی بوده است.

او در اظهارات امروز (جمعه) هم گفت که رسانه‌ها وقایع سوئد را درست گزارش نکرده‌اند و شورشی که یک روز بعد از اظهاراتش در یکی از محله‌های مهاجرنشین سوئد رخ داده در واقع موید اظهارات او بوده است.

رسانه‌ها، امروز جمعه نمودارهایی منتشر کرده‌اند که به راستی‌آزمایی صحت ادعاهای ترامپ درباره ارتباط بین مهاجران با جرم و جنایت در سوئد پرداخته است. این نمودارها میزان جرم و جنایت در آمریکا را با نرخ آن در سوئد مقایسه کرده‌اند.

این نمودارها در زیر آمده‌اند:

نمودار ۱:

 

%image_alt%

 

 

این نمودار که داده‌های آن از منابع رسمی آمریکا و سوئد گردآوری شده‌اند به مقایسه آمار قتل به ازای هر صد هزار نفر در سوئد و آمریکا در سال ۲۰۱۶ پرداخته است. برای سوئد، این شاخص ۱٫۱ نفر است در حالی که برای آمریکا این رقم بیش از چهار برابر سوئد است.

نمودار ۲:

 

%image_alt%

در این نمودار، دو شهری در سوئد که مهاجر پذیر هستند (یعنی استکهلم و مالمو) با دو شهر جرم‌خیز آمریکا یعنی سنت‌لوئیس و شیکاگو در آمریکا از لحاظ میزان قتل به ازای هر ۱۰۰ هزار ساکن این شهرها مقایسه شده‌اند. همان‌طور که در نمودارها دیده می‌شوند، میزان قتل در شهرهای آمریکایی بسیار بالاتر است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید