ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ ب.ظ
فراخوان بحرینی‌ها برای تظاهرات شبانه در آستانه محاکمه عیسی قاسم
فعالان بحرینی، خواستار برگزاری تظاهرات شبانه در آستانه محاکمه غیرقانونی شیخ عیسی قاسم شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، فعالان بحرینی از مردم این کشور خواستند تا امشب در محکومیت محاکمه غیرقانونی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تظاهرات کنند.

رژیم آل خلیفه قصد دارد فردا آیت‌الله عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور را محاکمه کند.

پیش از این نیز برخی گروه‌های بحرینی از جمله ائتلاف ۱۴ فوریه در بیانیه‌ای از مردم خواسته بودند تا به نشانه دفاع از آیت‌الله قاسم، کفن بر تن کرده و در میادین و خیابان‌ها حاضر شوند.

علمای بحرین روز گذشته در بیانیه‌ای تاکید کردند که دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تا آخرین نفس، واکنش شرعی و فقهی به هرگونه حماقت از سوی رژیم علیه ایشان است.

علمای بحرین در این بیانیه درباره هرگونه ماجراجویی یا اقدام علیه شیخ عیسی قاسم به رژیم آل خلیفه هشدار دادند و گفتند که وضعیت کشور به جایی رسیده که دیگر تحمل هیچگونه ماجراجویی یا مانور را ندارد.

علمای بحرین همچنین از رژیم آل خلیفه خواستند که خواسته‌های مردم را برآورده و حمله به دین را متوقف کرده و بر راه حل‌های سیاسی تکیه کنند.

حکومت بحرین ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) حق شهروندیِ آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور را سلب کرد. این اقدام حدود یک هفته پس از آن صورت گرفت که وزارت دادگستری بحرین فعالیت اصلی‌ترین حزب مخالف این کشور یعنی جنبش الوفاق را تعلیق و دو گروه مخالف دیگر به نام‌های «مؤسسۀ عصر روشنگری اسلامی» و «انجمن اسلامی الرساله» را منحل کرد.

شیخ عیسی قاسم که رهبر معنوی انقلاب بحرین به شمار می‌آید، پس از تاسیس کشور بحرین در سال ۱۹۷۱ از نجف اشرف به این کشور بازگشت و با اکثریت آراء به مجلس راه یافت و تا زمان انحلال آن، عضو مجلس ملی بحرین بود.

شهروندان بحرینی از بیش از ۸ ماه قبل به منظور دفاع از شیخ عیسی قاسم در اطراف منزل این روحانی برجسته در منطقه الدراز تحصن کرده‌اند.

بحرین از بهمن سال ۱۳۸۹ صحنۀ برگزاری اعتراضات خیابانی مردمی است که خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید