ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ ق.ظ
برای تجهیز بایگانی‌ها به ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم
مدیرکل اسناد و امور مترجمین قوه قضائیه گفت:‌کمبود امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده از اهم مشکلات ماست، ضمن اینکه حدود ۱۱۰میلیارد تومان بودجه برای تجهیز بایگانی‌ها نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، احمد اسدیان دادیار دیوان عالی کشور و مدیر کل اسناد و امور مترجمین قوه قضاییه در گردهمایی مدیران و مسئولان طرح ساماندهی اسناد و پرونده‌های مختومه دادگستری های سراسر کشور، سازمان ها و واحدهای تابعه قوه قضاییه که صبح امروز در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد اظهار داشت: از مجموع ۱۳۳ میلیون پرونده غیر ضروری در این مدت ۱۱۴میلیون پالایش شده و ۱۸میلیون باقی مانده، همچنین در پرونده‌های ضروری ۹ میلیون پرونده پالایش شده و ۱۵ میلیون پرونده باقی مانده است.

وی گفت: از حدود ۱۵۹میلیون پرونده حدود ۸۸ میلیون ‌آنها در رایانه ثبت شده و در رابطه با اسکن پرونده‌های ضروری طبق امار ۶ میلیون پرونده اسکن شده و ۱۸میلیون باقی مانده است.

وی در رابطه با امحاء پرونده‌ها گفت: سازمان ثبت اسناد ۹۴ میلیون پرونده‌ غیر ضروری را امحا کرده است.

اسدیان ادامه داد: کل مساحتی که توسط بایگانی‌ها اشغال شده بود حدود ۸۴هزار متر مربع بود که بعد از فرآیند انتقال بیش از ۳ میلیون پرونده، ۶۴ هزار و ۵۴۱ متر آن آزاد شده و این فضا در اختیار دادگستری قرار گرفته است.

دادیار دیوان عالی کشور در خصوص مشکلات موجود گفت: کمبود امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده از اهم مشکلات ماست. مثلاً در تهران که باید غنی ترین استان باشد هم اکنون ۱۰مجتمع فاقد متصدی بایگانی راکد است، در ۱۴حوزه قضایی استان تهران برخی حوزه‌ها فاقد بایگانی راکد هستند.

وی افزود:‌ این مشکلات وجود دارد اما کار به خوبی پیش می رود، برای پیش برد طرح حدود ۱۱۰میلیارد تومان بودجه برای تجهیز بایگانی‌ها نیاز داریم. بحث بعدی جمع اوری اسناد مهم و ملی است که مشغول این کار هستیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید