ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰ ب.ظ
جنایت حرم ابراهیمی، زخمی که التیام پیدا نمی‌کند
۲۳ سال پیش در چنین روزی، یک شهرک‌نشین صهیونیست با سلاح مسلسل خود نمازگزاران فلسطینی را به رگبار بست که در پی آن ۲۹ نماز گزار در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، بامداد جمعه ۲۵ فوریه سال ۱۹۹۴ میلادی مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان (۶ اسفند ۷۲۲)، یک شهرک‌نشین صهیونیست و آمریکایی تبار به نام «باروخ گولدشتاین»، از طریق هماهنگی با ارتش اسرائیل و تبانی با شماری از شهرک‌نشینان، با سلاح خود نمازگزاران مسلمان در حرم ابراهیمی واقع در شهر الخلیل را به رگبار بست که در پی این حمله تروریستی، ۲۹ نمازگزار به شهادت رسیده و ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

پرورش یافته مکتب‌ تروریسم صهیونیستی

گولدشتاین پرورش یافته مکتب تروریسم صهیونیستی زیر نظر افراد متخصص در این زمینه است. این جنایتکار ۴۲ ساله هنگام وقوع ارتکاب جنایت یکی از مؤسسان جنبش کاخ اسرائیل به شمار می‌رفت.

وی در سال ۱۹۸۰ میلادی از آمریکا به سرزمین‌های اشغالی آمد و در شهرک کریات اربع در شهر الخلیل ساکن شد.

اهمالکاری از سوی ارتش صهیونیستی

هنگامی وقوع این حمله تروریستی، نظامیان رژیم اشغالگر قدس که در حرم ایراهیمی حضور داشتند درهای مسجد را بستند تا نمازگزاران نتوانند فرار کنند. آن‌ها همچنین مانع از ورود اشخاصی که بیرون از مسجد بودند به داخل آن برای نجات مجروحان شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین در حین تشییع پیکر شهدا شمار دیگری از شهروندان فلسطینی را به ضرب گلوله به شهادت رساندند که در مجموع شمار شهدا به ۵۰ تن رسید

نقشه از پیش طراحی شده

تمام نمازگزارانی که در روز وقوع جنایت در مسجد حضور داشتند، می‌گویند که این جنایت یک نقشه از پیش طراحی شده بود و ارتش اسرائیل در این جنایت دست داشت.

شاهدان عینی که از این جنایت جان سالم به در برده‌اند می‌گویند که روز وقوع این جنایت شمار نظامیان صهیونیست در حرم ابراهیمی به شکل قابل توجهی‌ کاهش یافته بود و گولدشتاین نیز لباس نظامی بر تن داشت.

محمد ابوالحلاوه یکی از شهروندان فلسطینی که از این جنایت نجایت یافته است، می‌گوید: نمی‌توان ارتش اسرائیل را در این زمینه مسئول ندانست، زیرا هنگامی که گلدشتاین به سمت نمازگزاران تیراندازی کرد، آن‌ها به سمت درب مسجد هجوم بردند، اما به در بسته خوردند. این در حالی است که اصلا سابقه ندارد که درب مسجد هنگام نماز بسته شود.

وی افزود: هنگامی که نمازگزاران فریاد کمک خواهی سردادند، نظامیان مانع از کمک‌رسانی از بیرون به آن‌ها شدند.

رژیم صهیونیستی به بهانه تحقیق در خصوص این جنایت، حرم ابراهیمی  و شهرک قدیمی را به مدت ۶ ماه بست  و کمیته‌ای یکجانبه موسوم به شمغار را برای تحقیق در این جنایت و علل وقوع آن تشکیل داد و سپس بنابر توصیه‌های این کمیته، حرم ابراهیمی را به دو بخش تقسیم کرد، یکی به عنوان مسجد برای فلسطینی ها و دیگری به عنوان معبد برای یهودیان.

پس از آن رژیم صهیونیستی با نصب درهای الکترونیکی از ورود مسلمانان به این مسجد جلوگیری کرد و هم اکنون فلسطینی‌ها فقط در زمان‌های  خاص می‌توانند وارد آن شوند.

شهر الخلیل در کرانه باختری روز جمعه صحنه تظاهرات صدها شهروند فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی به مناسبت بیست‌ و سومین سالگرد کشتار حرم ابراهیمی بود.

نظامیان رژیم صهیونیستی تظاهرات شهروندان فلسطینی به مناسبت سالگرد جنایت حرم ابراهیمی را سرکوب کردند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید