ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰ ق.ظ
تظاهرات نئونازی‌های کرواسی در حمایت از دونالد ترامپ و اهتزار پرچم آمریکا
برخی اعضای گروه راست افراطی کرواسی که دیدگاه نژادپرستانه داشته و هوادار نئونازی‌ها هستند در حمایت از رییس جمهور آمریکا در پایتخت کرواسی تظاهرات کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعی از را‌ست‌های افراطی کرواسی هوادار نئونازی‌‌ها، روز یکشنبه با در دست داشتن پرچم‌های آمریکا در حمایت از «دونالد ترامپ» رییس جمهور ایالات متحده در زاگرب، پایتخت این کشور و مقابل پارلمان کرواسی حاضر شدند.

به نوشته وبگاه «باز فید»  تظاهرکنندگان که لباس‌ مشکی بر تن داشتند، عضو گروه راست افراطی کرواسی موسوم به (A-HSP) بودند. «دراگان کلمنیچ» رهبر این حزب نیز با حضور در جمع هواداران ترامپ، حاضرین در راهپیمایی را به سوی میدان «بن جلزیک» هدایت نمود.

اعضای گروه یاد شده علاوه بر پرچم‌های کرواسی و آمریکا، پرچم حزب آلمانی (NDP) که ایالت‌های آلمان نیز تلاش کرده‌اند تا فعالیت‌هایش را به خاطر شباهت به حزب نازی ممنوع نمایند،حمل نمودند.

%image_alt%

به دنبال این حادثه سفارت آمریکا در زاگرب به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت: «ما هرگونه تلاش برای ارتباط دادن آمریکا با ایده نفرت انگیر نئونازی را محکوم می‌کنیم. چنین اظهار عقیده‌ای توهین به خاطرات ۱۸۶ هزار نظامی آمریکاست که در نبرد با آلمان نازی در اروپا کشته شدند و در جنگ جهانی دوم نیز میلیون‌ها انسان بیگناه جان خود را از دست دادند.»

این وبگاه در خاتمه نوشت: کرواسی تنها کشور حوزه بالکان نیست که راست‌های افراطی از ترامپ حمایت می‌کنند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید