ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۰ ق.ظ
اجرای طرح ترافیکی چهارشنبه آخر سال
رئیس پلیس راهور ناجا به آماده‌باش بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس در نوروز امسال اشاره و تشریح کرد: در ۲۲ اسفند ماه آماده‌باش این تعداد همیارپلیس را با آموزش و پرورش خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار تقی مهری در دومین روز دوازدهمین همایش سراسری روسای پلیس راهور در جمع خبرنگاران، هدف از برگزاری این همایش ارزیابی عملکرد یکسال گذشته و برنامه‌های آینده پلیس راهور دانست و گفت: نکته مهم در این همایش پرداختن به مسئله طرح نوروزی است.

وی تصریح کرد: امسال شرایط متفاوتی را شاهد هستیم چرا که تا پایان بهمن ماه ۱٫۵ میلیون نفر گواهینامه گرفته‌اند؛ یک میلیون و ۷۰۰ هزار وسیله نقلیه شماره‌گذاری شده که یک میلیون و ۲۰۰ هزار آن خودرو و ۴۸۰ هزار آن موتورسیکلت وارد چرخه حمل و نقل و ترافیک شده‌اند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: برآورد می‌شود که در روزهای آتی شاهد بارش برف و باران باشیم بنابر این شرایط سفر امسال یک شرایط متفاوت خواهد بود.

این مقام ارشد راهور کشور به مردم توصیه کرد: برنامه‌ریزی کامل در این زمینه داشته باشند و تجهیزات مناسب، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند.

سردار مهری اعلام کرد همکاران پلیس راهور در ۱۱۰ نقطه برف‌گیر کشور مستقر هستند و تا هر زمانی که لازم باشند مستقر خواهند بود.

وی به اجرای رزمایش طرح نوروزی در ۲۴ اسفند اشاره و بیان داشت:‌این مراسم در این تاریخ در ضلع جنوبی مرقد امام با همکاری کلیه دستگاه‌های امدادی اجرا می‌شود ؛ طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۵ تا پایان ۱۴ فروردین ۹۶ در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا به تدابیر فرماندهی نیروی انتظامی پرداخت و گفت:‌ بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۵ هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های انتظامی برای کمک به پلیس راهور در طرح نوروزی وارد خواهند شد.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور به تدبیر این پلیس برای مدیریت ترافیک چهارشنبه آخر سال پرداخت و گفت: اجرای طرح ترافیک چهارشنبه آخر سال را در معابر اصلی و در سراسر کشور اجرا خواهیم کرد.

وی به آماده‌باش بیش از ۱۰ میلیون همیار پلیس در نورزو امسال اشاره و تشریح کرد: در ۲۲ اسفند ماه آماده‌باش این تعداد همیارپلیس را با آموزش و پرورش خواهیم داشت؛ این همیاران پلیس کمک بزرگی برای کنترل رفتار رانندگان در سطح جاده‌ها هستند.

وی در خصوص طرح زوج و فرد گفت:‌ این طرح بستگی به شرایط و وضعیت جوی دارد و بسته به مصوبات قانونی که در وزارت کشور تصمیم‌گیری می‌شود پلیس آن را به مرحله اجرا  در خواهد آورد.

سردار مهری در پاسخ به سوالی در مورد اینکه اعلام مسدودی و یا بازی جاده‌ها بر عهده پلیس است یا وزارت راه گفت: اگر جاده‌ای مسدود شود و یا باز شود یا حالت‌های متفاوتی برای آن به وقوع بپیوندد مسئولیت اعلام آن بر عهده پلیس راه است؛ البته مسئولان در این زمینه همکاری لازم را دارند.

وی گفت: کنترل حمل و نقل دستگاه مسافربر عمومی مثل اتوبوس‌ها به صورت محسوس و غیرمحسوس در همه ایام به صورت شبانه‌روزی در حال اجراست؛ اگر هموطنان تخلفات حادثه‌ساز راننده را مشاهده کردند به شماره ۱۱۱۲۰ پیامک کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

مهری اعلام کرد:‌ هموطنان می‌توانند آخرین وضعیت جاده‌ها را از طریق سامانه ۱۲۰٫IR یا شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ مطلع شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا به بهره‌برداری ۶۰۰ دوربین از حدود ۱۸۸۸ دوربین موجود در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: طبق قانون نصب تجهیزات و دوربین و سامانه هوشمند در سطح جاده‌ها به عهده وزارت راه و در شهرها به عهده شهرداری است؛ اما بهره‌برداری و اعمال قانون به عهده پلیس است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید