ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۰ ب.ظ
سازمان ملل از «ارعاب خبرنگاران و قضات» توسط دولت آمریکا انتقاد کرد
کمسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل در نشست شورای حقوق بشر، ضمن انتقاد از مواضع مهاجرتی آمریکا، «ارعاب خبرنگاران و قضات» توسط دولت کنونی این کشور را تقبیح کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه انتقادات درباره مواضع دولت آمریکا در قبال مهاجران و فعالان رسانه‌ای، کمیسر عالی امور حقوق بشر سازمان ملل در نشست شورای حقوق بشر در ژنو در این باره صحبت کرده است.

در ادامه برگزاری نشست سالیانه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، «زید رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در این نشست سخنرانی کرده است.

به گزارش رویترز، او امروز چهارشنبه با انتقاد از مواضع دولت جدید آمریکا در قابل مهاجرت و پناهجویان، ابراز نگرانی کرده است.

کمیسر عالی امور حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرده که مواضع دولت دونالد ترامپ ممکن است به «بازداشت‌های دسته جمعی» افراد شامل زنان و کودکان و «اخراج دسته جمعی افراد» منجر شود که اینها «نقض قوانین و حقوق بین‌المللی» است.

این مقام سازمان ملل با ابراز نگرانی  درباره افزایش تبعیض‌ها علیه اقلیت‌های مذهبی و نژادی، درباره «بدگویی و دشنام علیه گروه‌هایی از قبیل مکزیکی‌ها و مسلمانان» در آمریکا هشدار داد.

این اظهارات در حالی مطرح شده که از زمان اوج گیری کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و همچنین پس از پیروزی او در انتخابات، رسانه های آمریکایی از افزایش حملات نژادپرستانه و تبعیضها علیه اقلیتهای مذهبی خبر داده اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اقدامات دولت کنونی آمریکا در «ارعاب یا تضعیف خبرنگاران و قضات» را تقبیح کرده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید