ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ب.ظ
قضات بازنشسته‌ای که وکیل می‌شوند در آن منصب هم تأثیرگذار باشند
حجت الاسلام و المسلمین منتظری به قضاتی که پس از بازنشستگی به امر وکالت مشغول می شوند توصیه کرد که تلاش کنند در این منصب نیز تاثیر گذار باشند.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در مراسم تجلیل از قضات بازنشسته دادستانی کل کشور در سال جاری، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و عید نوروز کار قضا را کاری سخت از نظر محتوایی و شکلی توصیف کرد و گفت : کسی که بیش از ۳۰ سال در سنگر قضاوت به مردم خدمت می کند و به افتخار بازنشستگی نائل می شود مصداق شخصی است که به تعبیر امام حسین (ع) مشمول یکی از نعمتهای الهی که بر اساس

آن مردم برای رفع حاجاتشان به او مراجعه می کنند، شده است.

وی ادامه داد: وقتی کار قاضی پس از ۳۰ سال خدمت در مسیر حل و فصل مسائل مردم بر اساس موازین شرعی و قانونی به پایان می رسد، اتمام این خدمت می‌تواند موجب افتخار باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر چه فرد بازنشسته با نائل شدن به افتخار بازنشستگی از خدمت به خلق محروم می شود؛ اما اینکه توانسته است خدمت خود را به سلامت به پایان برساند و دچار آسیب نشود، افتخار بسیار بزرگی است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری به قضاتی که پس از بازنشستگی به امر وکالت مشغول می شوند توصیه کرد که تلاش کنند در این منصب نیز تاثیر گذار باشند.

وی وکلا را بالی برای تحقق عدالت توصیف کرد و به نقش تاثیر گذار وکیل در حل و فصل دعاوی اشاره کرد و گفت: اگر وکیل در راستای صلح و سازش و اصلاح ذات البین قدم بردارد ارزش و اجر بسیار بالایی را متوجه خود ساخته است و همانطور که در روایات نقل شده اگر انسان برای صلح و سازش دو برادر مومن خود وقت بگذارند اجر این کار بسیار زیاد است.

این مسئول عالی قضایی کاهش بار قوه قضائیه را به عنوان نقش تاثیر گذار دیگر وکیل عنوان کرد،گفت: وکیل باید تلاش کند که فرهنگ صلح و سازش را در جامعه افزایش دهد.

دادستان کل کشور ادامه داد: قضاتی که به سمت وکالت می‌روند باید سعی کنند اثر گذار باشند و کمکی برای دستگاه قضایی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه این جلسه به بیان مطالبی در مدح و ثنای شخصیت حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) قطعه ای از نور بود که خداوند برای مدت کوتاهی به بشریت اهدا کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان با بیان اینکه افتخار ما این است که از محبین حضرت زهرا (س) و مکتب ایشان باشیم، از زحمات تمام کسانی که در یک سال گذشته در دادستانی کل کشور خدمت کرده اند قدردانی و برای همه آنها آرزوی موفقیت کرد.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید