ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۲:۰۰ ب.ظ
حمایت فرمانده ارتش میانمار از اقدام نظامی علیه مسلمانان
فرمانده ارتش میانمار از ادامه سرکوب مسلمانان روهینگیا در استان راخین حمایت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه سازمان ملل قول داد تا درباره کشتار و شکنجه نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا تحقیق کند، فرمانده ارتش میانمار امروز دوشنبه از ادامه اقدامات سرکوب گرایانه علیه مسلمانان حمایت کرده است.

مین آنگ هلینگ فرمانده ارتش میانمار در سخنانی ضمن حمایت از اقدام نظامی علیه مسلمانان روهینگیا، گفت: بنگال هایی که در استان راخین هستند، شهروندان میانماری نیستند بلکه مهاجر به شمار می روند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل اخیرا موافقت کرد تا ماموریت کمیته حقیقت یاب برای تحقیق درباره جنایات علیه مسلمانان ورهینگیا در میانمار آغاز شود، جنایاتی که توسط ماموران امنیتی میانمار علیه مسلمانان استان راخین انجام شده است.

ولی نماینده میانمار در سازمان ملل با این تصمیم مخالفت کرده و آن را غیر قابل قبول خوانده است. شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه ای را بدون رای گیری صادر کرده است که بر اساس آن خواستار مجازات کلیه عاملان جنایات انجام شده علیه مسلمانان روهینگیا شده است. این قطعنامه از سوی اتحادیه اروپا ارائه شده و با حمایت کشورهایی از جمله آمریکا همراه بوده است.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ماه گذشته با انتشار گزارشی اعلام کردند که اقدامات ارتش و نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا احتمالا جنایت علیه بشریت و پاکسازی قومی است.

حدود ۷۵ هزار مسلمان روهینگیا از آغاز سرکوب ارتش میانمار در ۴ ماه گذشته به بنگلادش آمده اند.دفتر خقوق بشر سازمان ملل از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در ۴ ماه اخیر پرده برداشته است.

دولت میانمار حاضر نشده است تا مسلمانان روهینگیا را به عنوان یکی از اقلیت های قومی این کشور به رسمیت بشناسد و آنها را بنگال یا مهاجران غیر قانونی از بنگلادش ارزیابی کرده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید