ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۰ ب.ظ
مصادره غیرقانونی اموال ایران باید در کمیسیون مشترک برجام پیگیری شود
نماینده مجلس دهم، گفت: اقدامات خلاف قانون ایالات متحده در مصادره اموال کشورمان باید به صورت ویژه طبق سازوکارهای برجام و کمیسیون مشترک مربوطه مورد رسیدگی قرار گیرد.

فرهاد فلاحتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره روند بررسی و پیگیری پرونده های دریافت غرامت ایران از آمریکا، گفت: در این عرصه اقداماتی صورت گرفته و دولت شکایت خود از آمریکا را به خاطر مصادره غیرقانونی اموال کشورمان به دیوان دادگستری لاهه ارائه کرده است، اما انتظار این که این پرونده در یک دوره به نتیجه برسد، درست نیست، بلکه تحقق آن یک رویکرد حقوقی و دامنه دار نیاز دارد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس توافق هسته ای، نقض تعهد آمریکا در مصادره اموال کشورمان بسیار روشن و شفاف است، به طوری که بر اساس گزارش سه ماهه وزارت خارجه، متأسفانه نقض های حقوقی بسیاری از سوی آمریکایی ها سر زده است.

وی ادامه داد: اخیرا نیز بحث مصادره ۶/۱ میلیارد دلار از دارایی ها و اموال کشورمان در یکی از کشورهای اروپایی مطرح شد که این مسئله را نیز می توان در راستای سیاست جدید آمریکا برای غارت دارایی های کشورمان تفسیر کرد.

فلاحتی تصریح کرد: به نظر می رسد که آمریکایی ها پس از توافق هسته ای به دنبال راه کارهای دیگر برای مقابله و افزایش فشار بر جمهوری اسلامی هستند، که مصادره دارایی های ایران یکی از این اقدامات است.

وی گفت: به نظر من برای بازپسگیری دارایی های کشورمان، اقدامات بیشتری از جمله پیگیری های حقوقی به ویژه شکایت از آمریکا به دادگاه لاهه باید صورت گیرد، از این رو این اقدامات خلاف قانون ایالات متحده باید به صورت ویژه در برجام و کمیسیون مشترک مربوطه مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی گفت: یکی از محورهای نقض برجام در توافق هسته ای، مسئله بلوکه کردن و مصادره اموال جمهوری اسلامی بوده است، از این رو اقدام آمریکا در مصادره دو میلیارد دلار از دارایی های کشورمان با توافق هسته ای در تناقض است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: به طور حتم وزارت خارجه، نهاد حقوقی ریاست جمهوری و دستگاه های متولی باید گزارشی را درباره روند پیگیری پرونده بازپسگیری اموال کشورمان ارائه کند./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید