ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۰ ق.ظ
پس گرفتن طلب با ترفند اخاذی اینترنتی
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری فردی که به قصد پس گرفتن طلب از بدهکار خود اقدام به اخاذی اینترنتی کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پلیس فتا ناجا  (www.cyberpolice.irr)، سرهنگ علی کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به اخاذی در فضای مجازی برای وصول طلب خود گفت: شخصی که قصد داشت طلب خود را با اقدام به اخاذی ۸۰ میلیون ریالی از طریق تهدید به انتشار فیلم خصوصی به دست آورد توسط پلیس فتا استان کرمانشاه دستگیر شد.

وی افزود: مرد جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرامم با ارسال پیام‌های توهین آمیز و چندین فیلم نامشخص، وی را تهدید نموده در صورتی که مبلغ ۸۰ میلیون ریال به وی پرداخت نگردد فیلم‌های خصوصی شاکی را در فضای مجازی منتشر کند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی، کارشناسان پلیس فتا استان بلافاصله عملیات شناسایی فرد متهم در فضای مجازی را آغاز و طی تحقیقات فنی توانستند رد او را در اینترنت پیدا و با هماهنگی قضایی متهم که پسری جوان بود را دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل کنند.

سرهنگ کریمی گفت: متهم که از دوستانی شاکی بوده، در رویارویی با شواهد فنی به جرم خود اعتراف و اذعان داشته که مقداری پول از شاکی طلب داشته و پس از اینکه فیلمی خصوصی از ایشان به دست آورده است قصد داشته با تحت فشار قرار دادن شاکی، وی را وادار به پرداخت بدهی خود کند.

 رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در ادامه هشدار داد: بر اساس ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵، هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او نماید اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

وی به افراد توصیه کرد: افراد در هنگام عصبانیت با تصویر اینکه شناسایی نخواهند شد دست به اقدامت عجولانه نزنند و مشکل خود را تنها از طریق قانون پیگیری نمایند زیرا کارشناسان پلیس فتا با تمام توان مجرمین را شناسایی و دستگیر خواهد کرد.

سرهنگ کریمی همچنین از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی با پلیس فتا در میان بگذارند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید