ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ ب.ظ
معرفی کتاب:
کتاب «حقوق گمرکی» اثر عبدالله احمدی
امتیاز و توانایی قانونی را که حقوق هر جامعه منظم برای اعضای خود به وجود می آورد، حق یا حقوق فردی نام دارد که من جمله آن ها میتوان به حق حیات یا حق مالکیت نسبت به کالای قبض انبار شده در گمرک اشاره داشت.

گروه علمی کافه حقوق: نویسنده محترم در مقدمه کتاب حاضر بیان داشتند که راجع به حقوق، تعاریف علمی و فلسفی همواره بیان شده است که البته راجع به تعریف فلسفی کمتر بوده، لذا در کتاب حاضر بیشتر به بیان راجع به بخشی از حقوق(گمرکی) پرداخته شده است.

کتاب حاضر مشتمل بر سه بخش است:

١-کلیات حقوق گمرکی
۲-حقوق و تکالیف اشخاص
٣-تخلفات یا آسیب شناسی سازمانی

مجموعه مقرراتی که در زمان معین بر جامعه ای حکومت میکند حقوق نامیده میشود. به جهت این که حقوق به هدف غائی خود یعنی استقرار عدالت در روابط مردم و حفظ نظم در اجتماع برسد، ناچار باید برای پاره ای از مردم، امتیازاتی را به رسمیت بشناسد و با ایجاد تکلیف برای گروہ دوم، توانایی خاصی به آنان اعطا کند.

امتیاز و توانایی قانونی را که حقوق هر جامعه منظم برای اعضای خود به وجود می آورد، حق یا حقوق فردی نام دارد که من جمله آن ها میتوان به حق حیات یا حق مالکیت نسبت به کالای قبض انبار شده در گمرک اشاره داشت.

لازم به ذکر است که اثر حاضر فقط راجع به حقوق بحث نمیکند بلکه آمیزہ حق با تکلیف و برآیند آن دو یعنی مسئولیت از نوع حقوقی یا کیفری و یا عدم توجه به مسئولیت، مورد بررسی قرار دادہ است.

راجع به اعمال حق در مقررات گمرکی می توان گفت که ملازمه با تکلیف خاص آن، مطابق با رویه گمرکی اظهار شده داشته در بعضی موارد مولودی به نام مسئولیت کیفری و گاهی تخلفات گمرکی مستوجب جبران خسارت وارده و پرداخت ما به التفاوت و جریمه متناسب از نوع خطای مدنی حاصل از این اظهار خلاف واقع میباشد.

عصاره موضوع اعمال حق در مقررات گمرکی، تلازم و آمیزہ آن با تکلیف اظهار صحیح کالا برای ترخیص و متناسب با نوع رویه منظور دارد و ممکن است عواقب این اظهار خلاف واقع از نوع کیفری مثل قاچاق کالا، جعل اسناد یا امهار و .. و یا تخلفات از نوع انتظامی و گمرکی باشد.

کتاب حقوق گمرکی مشتمل بر: حقوق، تعهدات و تخلفات گمرکی

به نگارش: جناب آقای عبدالله احمدی

تعداد صفحات : ۴۱۱

قیمت : ۶،۰۰۰ تومان

توسط “بنیاد حقوقی میزان” به چاپ رسیده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید