ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰ ب.ظ
گروه‌های ایرانی جبهه جدیدی را علیه فرمان ممنوعیت سفر ترامپ باز کردند
گروه‌های ایرانی آمریکایی سعی می‌کنند تا چالش حقوقی تازه‌ای را علیه تلاش‌های دونالد ترامپ در جلوگیری از ورود اتباع و آوارگان ۶ کشور مسلمان آغاز کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور فرمان تازه ای محدودیت ها و ممنوعیت های تازه ای را علیه ورود اتباع و مهاجران ۶۶ کشور مسلمان وضع کرده است، گروه های ایرانی آمریکایی به علاوه ده ها نفر دیگر روز جمعه از یک قاضی آمریکایی در واشنگتن خواسته اند تا دستور اجرایی ترامپ را لغو کرده و این حکم قضایی را به تصمیمات قبلی دادگاه های فدرال مریلند و هاوایی بیفزاید که موجب لغو دستور اجرایی ترامپ شده است.

تانیا چاتکان قاضی آمریکایی بلافاصله خواسته است بداند که درخواست اصلی این گروه از افراد چه بوده است.

جان فریدمن وکیل مدافع این افراد تاکید کرده است که فرمان رئیس جمهور آمریکا “ذاتا تبعیض آمیز” است و حکم قاضی چاتکان برای محافظت از حقوق موکلانش کاملا لازم و ضروری است.

پیروزی در واشنگتن می تواند موجب تقویت استدلالات حقوقی نسبت به احکام قبلی صادر شده در مریلند و هاوایی شود، این در شرایطی است که دادگاه تجدیدنظر مریلند ماه آینده قرار است به درخواست دولت ترامپ در خصوص حکم صادر شده رسیدگی کند.

کارل توبیاس استاد حقوق دانشگاه ریچموند در این باره تاکید کرد: دلایل زیادی برای پیگیری روند حقوقی وجود دارد. پیروزی در واشنگتن می تواند موجب تقویت موضع مخالفان دستور ترامپ برای سرکوب مهاجرت شود، حتی اگر احکام صادر شده در هاوایی و مریلند لغو شود.

دستور ترامپ دومین تلاش وی برای متوقف کردن صدور ویزا به مدت ۹۰ روز برای مسافران و اتباع ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است. همزمان این دستور اجرایی شامل ممنوعیت ورود مهاجران و آوارگان به مدت ۱۲۰ روز به آمریکا خواهد بود. دستور قبلی ترامپ نیز از سوی برخی قضات و دادگاه های آمریکایی لغو شده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید