ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۱:۰۰ ب.ظ
تأمین نظم و امنیت انتخابات و مراسم اربعین حسینی(ع) اولویت پلیس پیشگیری درسال ۹۶
رئیس‌پلیس‌پیشگیری‌ناجا، اولویت‌های اصلی این پلیس را پیگیری جهادی مسئله آموزش، آمایش ایستگاه‌های بازرسی، توسعه بیشتر نظم و امنیت، پرداختن به مقوله پیشگیری اجتماعی و تأمین نظم و امنیت انتخابات و مراسم اربعین حسینی(ع) عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در سخنرانی پایانی نشست فرماندهان و معاونان ستاد پلیس پیشگیری و رؤسای این پلیس در استان‌ها با تاکید بر اینکه رؤسای پلیس پیشگیری استان‌ها باید با یگان‌های حفاظت فیزیکی سازمان‌های دولتی تعامل و هماهنگی بیشتری داشته باشند، اظهار کرد: رؤسای استانی این پلیس باید به تداوم ارتباط پیوسته خود با فرماندهان کشوری یگان‌های حفاظت، در راستای تقویت همکاری ها، توجه کنند.

وی با اشاره به شاخص‌های “کلانتری الگو”  تصریح کرد:  یک کلانتری الگو، نمونه کار؛ بازسازی، نوسازی و بهسازی برای سایر بخش‌های انتظامی استان بوده و ضروری است که سایر استان‌ها به این موضوع توجه داشته و هرچه سریع‌تر نسبت به احداث کلانتری و پاسگاه های الگوی اقدام کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: در حوزه ساختارها، ایستگاه‌های بازرسی، ارتباط الکترونیکی و خودروهای کلانتری و پاسگاه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته و پلیس پیشگیری در این زمینه از همکاری حوزه‌های فناوری و آماد و پشتیبانی ستاد ناجا برای همکاری صمیمانه و جهادی آنها تشکر می‌کند.

سردار شرفی تاکید کرد: در حوزه‌های خودرو و تجهیزات کلانتری با وجود اینکه اقدامات شایسته‌ای انجام شده است، لیکن ما معتقد هستیم که در حال حاضر این موارد برای انجام بهینه ماموریت‌ها کافی نبوده و  باید همچنان کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه مطالبات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) از مجموعه ناجا از جمله  تحول کلانتری‌ها، تقویت بنیه دفاعی و رزمی در نیروی انتظامی، حضور به هنگام و مؤثر در صحنه جرم و گسترش حضور پلیس در مناطق حاشیه نشین و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: مخاطب این مطالبات به ویژه مجموعه پلیس پیشگیری بوده و به همین منظور دستورالعملی در این زمینه  تنظیم و ابلاغ شد که گزارش کارهای انجام شده به زودی به فرمانده معظم کل قوا و ملت شریف ایران تقدیم خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: برون‌سپاری خدمات قضائی و بهره‌گیری هرچه بیشتر از فناوری یک ضرورت انکار ناپذیر برای نیروی انتظامی و پلیس پیشگیری است، چراکه در غیر این صورت حتی با جذب هزاران نیروی تازه نیز نخواهیم توانست پاسخگوی انبوه درخواست‌ها برای ارائه خدمات باشیم و افزون بر این نیروها با افزایش بهره‌وری می‌توانند در بخش‌های حساس تری به نیروی انتظامی خدمت کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بیان اولویت‌های اصلی این پلیس در سال ۹۶ نیز  پیگیری جهادی مسئله آموزش، آمایش ایستگاه‌های بازرسی، توسعه بیشتر نظم و امنیت، پرداخت بیشتر به مقوله پیشگیری اجتماعی و تامین نظم و امنیت انتخابات و مراسم اربعین حسینی(ع) را مهم‌ترین اهداف مشخص شده دانست و گفت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم اخبار خوشحال‌کننده‌ای برای مردم عزیز در این زمینه‌ها داشته باشیم.

ارتقای توان عملیاتی و دفاعی ایستگا‌ه‌های بازرسی و یگان امداد، تقویت توان و بنیه انتظامی واحدهای کلانتری و پاسگاه‌ها و افزایش مهارت رفتاری و توان حرفه‌ای کارکنان نیز از دیگر موارد و اهداف مورد تاکید این مقام ارشد انتظامی برای سال جاری بود.

سردار شرفی در پایان سخنان خود با تاکید بر پیشگیری اجتماعی و اینکه نباید تنها به کلانتری‌ها پرداخت و بر روی آن متمرکز شد، گفت : در کنار این اقدامات باید در حوزه‌های اجتماعی و رسانه‌ای، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی نیز وارد شد و با یک توجه مناسب از این ظرفیت بزرگ بهره گرفت و همچنین در بخش تحقیقات و پژوهش نیز به توجه و تمرکز بیشتری نیاز است.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید