ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۰ ب.ظ
مرکز داوری اتاق ایران دفتر رشت برگزار می کند:
دوره مقدماتی آموزش داوری
داوری در تجارت بین المللی در دهه های اخیر جایگاه خاصی یافته است و تجار و دست اندرکاران امر تجارت بین الملل آن را طریقه خوب و نسبتاً مطمئنی برای حل وفصل اختلافات تجاری خود یافته اند. از این روی امروزه شرط حل وفصل اختلافات در عموم قراردادهای تجاری یک شرط نسبتاً اصلی و ثابت است. از این رو مرکز داوری اتاق ایران (دفتر رشت) جهت اشنایی با جایگاه داوری در دعاوی تجاری اقدام به برگزاری «دوره آموزشی داوری مقدماتی» می نماید.

گروه علمی کافه حقوق: داوری در تجارت بین المللی در دهه های اخیر جایگاه خاصی یافته است و تجار و دست اندرکاران امر تجارت بین الملل آن را طریقه خوب و نسبتاً مطمئنی برای حل وفصل اختلافات تجاری خود یافته اند. از این روی امروزه شرط حل وفصل اختلافات در عموم قراردادهای تجاری یک شرط نسبتاً اصلی و ثابت است. دلایل رشد و توسعه داوری به منظور حل وفصل اختلافات تجاری بین المللی را می توان در مزایایی که این روش نسبت به سایر روشهای حل وفصل اختلافات حقوقی دارد جستجو نمود. عمده این مزایا عبارتند از: کاهش هزینه و زمان رسیدگی، محرمانگی جریان داوری، عدم مراجعه طرفین به دادگاههای ملی، قطعیت و الزام آور بودن رأی داوری صادره و امکان شناسایی و اجرای نسبتاً ساده این آرا. بنابراین طرفین اختلاف در صورت انتخاب روش داوری برای حل وفصل اختلاف خود از این مزایا برخوردار خواهند بود و همین امر موجب گسترش روز افزون این شیوه حل و فصل اختلافات گردیده است. البته نباید از نظر دور داشت که این شیوه در کنار محاسن خود، دارای معایبی از جمله متزلزل بودن، شناسایی حکم داوری، عدم پذیرش از سوی دادگاه های داخلی و … نیز میباشد. در کشور ما نیز با پذیرش این شیوه داوری براساس قانون نمونه آنسیترال داوری تجاری به شکل رو به افزایشی مورد استفاده واقع می گردد.

از این رو مرکز داوری اتاق ایران (دفتر رشت) جهت اشنایی با جایگاه داوری در دعاوی تجاری اقدام به برگزاری «دوره آموزشی داوری مقدماتی» می نماید.

این کارگاه آموزشی مورخ ۲۱ اردیبهشت ساعت ۹-۱۳ با تدریس دکتر سید مفید کلانتریان برگزار می شود. مباحث این دوره عبارت است از:

ـ قلمرو مساعدت و نظارت دادگاه بر داوری

ـ مفهوم موافقتنامه داوری

ـ تعیین داور

ـ ابلاغ، اجرا و ابطال رای داوری


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید