ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۲ ب.ظ
رانندگان در انتظار شمول مشاغل سخت و زیان آور:
طرح اصلاح بیمه اجتماعی رانندگان نیازمند اصلاحاتی است که باید در صحن علنی برطرف شود
لاهوتی
شغل رانندگی در شرایط مختلف آب و هوایی و جاده ای دارای سختی های فراوانی است و این موضوع، فراهم نمودن تسهیلات و حمایت های ویژه ای را برای رانندگان ایجاب می نماید. در همین راستا نمایندگان مجلس در آذر ماه ۹۵ طرحی را با عنوان « طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری» تقدیم مجلس نمودند که به موجب آن رانندگی شغل سخت و زیان آور محسوب می گردد.

گروه اجتماعی کافه حقوق: رانندگی در مسیرهای شهری و بین شهری برای بسیاری از افراد در زمره فعالیت ها مفرح قرار دارد. اما این فعالیت برای کسانی که به عنوان شغل و محل کسب درآمد به آن می پردازن، صورت دیگری دارد.

شغل رانندگی در شرایط مختلف آب و هوایی و جاده ای دارای سختی های فراوانی است و این موضوع، فراهم نمودن تسهیلات و حمایت های ویژه ای را برای رانندگان ایجاب می نماید. بر همین اساس در سال ۱۳۷۲ برای اولین بار سازمان تامین اجتماعی بیمه رانندگان را اجرا نمود. اما مدتی بعد با تصویب قانون «بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری» در سال ۱۳۷۹ مسئله برخورداری رانندگان از خدمات درمانی و مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی مطرح می گردد که تا حد زیادی در بهبود وضعیت معیشتی رانندگان و برخورداری آنان از خدمات اجتماعی موثر واقع گردید. اما پس از گذشت ۱۷ سال از تصویب این قانون، هنوز مسئله سخت و زیان آور بودن شغل «رانندگی» به نتیجه نرسیده است.

بسیاری از رانندگان شهری و بین شهری معتقدند که با توجه به سختی های رانندگی، این شغل از جمله مشاغل سخت و زیان آور محسوب شده و رانندگان باید از مزایای آن نظیر بازنشستگی پیش از موعد برخوردار گردند. به گفته غلامرضا جان افشان، عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور: رانندگان در جاده هایی که هر چند دقیقه یک نفر در آن کشته می شوند با وسائل نقلیه سنگین خود اقدام به جا به جایی مسافران می کنند، حال شایسته نیست که در این شرایط نتوانند با استفاده از مزایای قانون سختی و زیان آور بازنشسته شوند.

اگرچه پیش از این مشاغلی نظیر رانندگان اتوبوس درون شهری از طریق مقررات و آیین نامه های مربوطه سخت و زیان آور تلقی گردیده اند، اما سایر رانندگان هیچ گاه از این امتیاز برخوردار نبوده اند. در همین راستا نمایندگان مجلس در آذر ماه ۹۵ طرحی را با عنوان « طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری» تقدیم مجلس  نمودند که به موجب آن رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری و درون شهری و راهداران و رانندگان وزارت راه و شهرسازی در جاده های کشور مشمول مشاغل سخت و زیان آور می گردند. در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: اینک بیش از ۲۲ سال از اولین روز بیمه رانندگان سپری شده است، با توجه به سخت و زیان آور بودن کار رانندگان برون شهری با مستندات گواهینامه معتبر و دفترچه کار فعال که از طریق اداره حمل و نقل صادر گردیده، رانندگان می توانند در صورت تصویب نمایندگان محترم مجلس از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده نموده و با پرداخت چهار درصد(۴%) مابه التفاوت به جای کارفرما در زمره بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور قرار گیرد و بررسی و تایید آن از طریق تامین اجتماعی نیز به سهولت انجام خواهد شد.

اگر چه نفس این عمل که شغل رانندگی را سخت و زیان آور تلقی نمایند مورد تایید است اما نحوه تنظیم طرح مذکور دارای ایرادات فراوانی است. مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به این اشکالات پرداخته است: قانون بیمه رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری مصوب سال ۱۳۷۹ دارای مشکلاتی از قبیل نامشخص بودن تعاریف، عدم پوشش کامل جامعه هدف، عدم تطابق مفهومی با سایر قوانین و غیره است. طرح حاضر علاوه بر اینکه نمی تواند مشکلات یاد شده را حل و فصل نماید خود دارای نقاط ضعف اساسی است؛ ازجمله نامشخص بودن کارگاه در قانون بیمه رانندگان، نامشخص بودن نحوه وصول ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور، ناتوانی در تشخیص رانندگانی که استحقاق دارند، عدم دقت کافی نسبت به تبعات سخت و زیان آور کردن شغل رانندگی مانند ساعت کار و غیره، رواج بازنشستگی در سنین پایین و مغایرت با اصل هفتادوپنجم قانون اساسی.

مرکز پژوهش ها در ادامه گزارش خود این گونه پیشنهاد می دهد: آنچه مشخص است قانون تأمین اجتماعی ذیل تبصره «۲» ماده(۷۶) و اصلاحات بعدی آن درخصوص مشاغل سخت و زیان آور، اشاره ای به هیچ شغلی نمی کند، بلکه تعیین و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور را به آیین نامه دولت واگذار کرده است. ماده (۲) آیین نامه اجرایی مشاغل سخت و زیان آور بیان می دارند: «تعیین سخت و زیان آور بودن مشاغل… با بررسی سوابق، انجام بازدید و بررسی شرایط کار توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بازرسان کار وزارت کار و امور اجتماعی و با تأیید توسط کمیته های بدوی و تجدیدنظر استانی موضوع این آیین نامه انجام میگیرد». در همین راستا شورای عالی حفاظت فنی، کمیته های بدوی و تجدیدنظر استانی براساس ماده (۸) این قانون به منظور تطبیق و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور تشکیل می شوند. برمبنای قانون فوق شورای عالی حفاظت فنی مشاغل سخت و زیان آور را مشخص می نماید. بنابراین درصورتی که اراده ای برای بررسی و تعیین شغل رانندگی به عنوان شغل سخت و زیان آور در کار باشد، بهتر است بحث در ابتدا در کمیته های بدوی و تجدیدنظر استانی و در نهایت شورای عالی حفاظت فنی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین با توجه به اشکالاتی که در قانون بیمه اجتماعی رانندگان وجود دارد به نظر میرسد، بازبینی این قانون، به گونه ای که مفاهیم و تعاریف از جامعیت و مانعیت کافی برخوردار شوند و قانون بتواند تسهیلاتی را برای رانندگان واقعی فراهم آورد، ضروری است. بنابراین پیشنهاد می گردد طرح به صورتی تدوین گردد که بتواند مشکلات قانون بیمه رانندگان را حل نماید. در غیر این صورت طرح کنونی با وضعیت مشروح مناسب قانونگذاری نمی باشد.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی که یکی از طراحان طرح «اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری» است در گفتگو با خبرنگار کافه حقوق گفت: اگرچه بسیاری از این ایراداتی که به طرح میگیرند وارد است اما ما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که شغل رانندگی بسیار حساس است و نیازمند توجه بیشتری از سوی قانونگذار است.

لاهوتی در پاسخ به این سوال که آیا شمول رانندگان در زمره مشاغل سخت و زیان آور سبب فشار بیشتر بر صندوق های بازنشستگی نمی گردد، گفت: کاهش مشکلات صندوق های بازنشستگی راه حل های خاص خود را دارد. به عنوان مثال این صندوق ها با سرمایگذاری در بخش های مختلف می باید نسبت به درآمدزایی و داشتن فعالیت اقتصادی اقدام نمایند. حال اگر صندوق ها نتوانسته اند در این بخش موفق عمل کنند و امروز دچار مشکلاتی شده اند، نباید این هزینه ها از جیب رانندگانی پرداخت گردد که با خطرات بسیاری در طول دوران کاری خود مواجه اند.

لاهوتی همچنین درباره ۴ درصد حق بیمه ای که قرار است اضافه از رانندگان اخذ گردد گفت: البته این افزایش حق بیمه یکی از چالشهای این طرح است که نیاز است تا فکری برای آن گردد.

وی در پایان اینگونه افزود که اگرچه این طرح دارای یک سری ایراداتی است اما موضوع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین امیدواریم با مطرح شدن آن در صحن علنی و استفاده از همفکری سایر همکاران نسبت به رفع ایرادات آن اقدامات لازم صورت گیرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید