ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ
مواضع دوگانه ترامپ درباره «اسلام»؛ از آمریکا تا عربستان
رئیس جمهور آمریکا در عربستان سعودی اظهاراتی درباره اسلام و مسلمانان مطرح کرد که با ادعاهای پیشین وی در آمریکا در خصوص اسلام هیچ سازگاری ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکشنبه (روز گذشته) در برابر رهبران ۵۵ کشور عربی و اسلامی درباره مسامحه مذهبی سخنرانی ایراد و اعلام کرد که با عربستان سعودی فصل جدیدی را آغاز خواهد کرد.

ترامپ در اکثر بخش‌های سخنرانی خود اعلام کرد که بیشتر قربانیان تروریسم، مسلمانان هستند و از این رو باید از تروریسم رهایی یافت.

وی همچنین مدعی شد که مسئولان آمریکایی هیچ جنگی با ادیان ندارند؛ مسئله‌ای که با بیشتر اظهاراتش که اسلام و مسلمانان را هدف قرار داده است، تناقض دارد.

در همین راستا، روزنامه واشنگتن پست اظهارات و مواضع تبعیض آمیز ترامپ را لیست کرد که با اسلام در خصومت است. این اظهارات به شرح ذیل است:

۱۷ سپتامبر ۲۰۱۵: در تبلیغات انتخاباتی یکی از حضار فریاد زد که آمریکا بحرانی به نام مسلمانان دارد و درباره زمان خلاص شدن از آنان از وی سوال پرسید و ترامپ نیز اعلام کرد که این مسئله را مد نظر قرار خواهد داد.

۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵: ترامپب متعهد شد که آوارگان مسلمان را از آمریکا بیرون خواهد راند.

۲۱ اکتبر ۲۰۱۵: وی اعلام کرد که به بستن مساجد در آمریکا فکر می‌کند.

۲۱ نوامبر  ۲۰۱۵:  ترامپ در آلاباما گفت که در ۱۱ سپتامبر و در هنگام ریزش ساختمان بازرگانی جهانی، هزاران مسلمان در نیوجرسی از این مسئله خرسند شدند.

۳۰ نوامبر  ۲۰۱۵: ترامپ گفت که مسلمانان آمریکا را دوست ندارند.

۶ دسامبر  ۲۰۱۵: زمانی که میبینی افرادی از مساجد خارج میشوند و در چشمانشان کینه و مرگ دیده میشود، باید کاری کرد.

۷ دسامبر  ۲۰۱۵: مسئولان تبلیغات ترامپ به نقل از وی اعلام کردند که نباید مسلمانان وارد آمریکا شوند.

۸ دسامبر  ۲۰۱۵: یک چهارم مسلمانانی که در آمریکا زندگی میکنند، خشونت علیه آمریکاییها را موجه میدانند و آن را بخشی از جهاد جهانی میدانند.

۱۳ دسامبر  ۲۰۱۵: در گفت‌و‌گو با شبکه فاکس گفت که مسلمانان بیمار هستند.

۲۰ فوریه ۲۰۱۶: پس از خروج باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا از تشییع جنازه یک از قضات دادگاه عالی این کشور ترامپ اعلام کرد که اگر این تشییع جنازه در یک مسجد برگزار میشد، اوباما از آنجا تکان نمیخورد.

۲۲ مارس ۲۰۱۶: پس از انفجارهای بروکسل، ترامپ اعلام کرد که با مسلمانان مشکل دارد و خواستار نظارت بر مساجد شد.

۲۳ مارس ۲۰۱۶: مسلمانان به آنان احترام نمیگذارند و باید بیش از این احترام بگذارند.

۱۳ژانویه ۲۰۱۶: پس از تیراندازی در یک کلوپ همجنسگرایان در اورلاندو ترامپ اعلام کرد که اسلام افراطی علیه زنان، همجنسگرایان و آمریکاییها است. وی گفت که طرح هلاری کلینتون در خصوص مهاجران، فاجعه بار است و سبب خواهد شد که افراطیهای مسلمان وارد آمریکا شوند و این مسئله ملت این کشور را تهدید میکند.

۱۴ ژانویه ۲۰۱۶: فرزندان آمریکاییهای مسلمان مسئول افزایش حملات تروریستی هستند.

۲۴ جولای ۲۰۱۶: دونالد از تصمیم خود برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا دفاع کرد.

۱۹ سپتامبر ۲۰۱۶: پس از حملات تروریستی در نیویورک و نیوجرسی ترامپ گفت که این حملات تروریستی اسلامی به خاطر سهل انگاری سیستم مهاجرات به آمریکاست.

۲۷ ژانویه ۲۰۱۷: یک هفته پس از ریاست جمهوری، ترامپ دستور داد که از ۷ کشور که بیشتر آنان مسلمان هستند، اجازه ندهند مسلمانان وارد آمریکا شوند.

۱۷ مارس ۲۰۱۷: ترامپ اعلام کرد که رهبران مسلمان را انتخاب خواهد کرد تا با افراطی گری مبارزه کنند.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید