ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۳ ب.ظ
ترامپ باز هم از لزوم ممنوعیت سفر اتباع ایران و کشورهای اسلامی سخن گفت
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تکرار مواضعش درباره لزوم ممنوعیت ورود اتباع ایران و چند کشور اسلامی دیگر، از وزارت دادگستری خودش به دلیل عدم پایبندی به اولین فرمان صادر شده او درباره این ممنوعیت انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه باز هم از فرمان اجرایی خود برای ممنوعیت ورود اتباع کشورهای اسلامی از قبیل ایران دفاع کرد.

در ادامه فشارهای دونالد ترامپ برای اجرایی کردن ورود اتباع کشورهای اسلامی ایران، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی، دولت او درخواست اضطراری خودش را برای آغاز این فرمان ممنوعیت به دادگاه(دیوان) عالی آمریکا کشانده است(جزئیات بیشتر).

حالا امروز دوشنبه ترامپ با انتشار چند توئیت، باز هم بر لزوم ممنوعیت ورود اتباع این کشورهای اسلامی تاکید کرده است.

او ابتدا نوشت: «افراد، وکلا و دادگاه‌ها می‌توانند هر چه دوست دارند آن را بنامند اما من آن را ممنوعیت سفر می‌نامم؛ جیزی که واقعا هم ممنوعیت سفر است».

ترامپ در توئیت دوم تصریح کرد: «وزارت دادگستری(آمریکا) باید روی (فرمان اجرایی) ممنوعیت سفر ابتدایی و اولیه باقی می‌ماند و نه اینکه نسخه ضعیف شده و آبکی آن را به دادگاه عالی بفرستد».

انتقاد او از وزارت دادگستری درباره عدم پایبندی به فرمان اولیه او درباره ممنوعیت سفر اتباع کشورهای اسلامی در حالی انجام شده که او در فرمان اولیه، علاوه بر ممنوعی ورود اتباع شش کشور مطرح شده، عراق را هم در لیست ممنوعه قرار داده بود.

علاوه بر آن اینکه، فرمان ابتدایی و اولیه ترامپ، شرایط را برای اتباع آمریکایی که تابعیت این ۷ کشور را هم داشتند، به شدت سخت می‌کرد.

ترامپ در توئیت سوم هم نوشت: «وزارت دادگستری باید خواستار یک جلسه استماع فوری درباره نسخه آبکی و ضعیف شده ممنوعیت سفر در دادگاه عالی شود و به دنبال نسخه بسیار قویتری باشد».

رئیس‌جمهور آمریکا که امروز توئیت کردن‌هایش را شدت بخشیده، در توئیت چهارم تصریح کرد: «ما به منظور حفظ امنیت کشورمان، به سختی و شدت در حال بررسی صلاحیت افرادی هستیم که به آمریکا می‌آیند. دادگاه‌ها(در آمریکا) کند و سیاسی هستند».


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید