ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۷ ب.ظ
ترامپ در حادثه تهران ریاکاری آمریکا در مبارزه با تروریسم را آشکار کرد
روزنامه آمریکایی هافینگتون‌پست واکنش رئیس‌جمهور آمریکا به حادثه تروریستی در تهران را «زننده» توصیف کرده و نوشته بیانیه کاخ سفید ریاکاری آمریکا در تعریف تروریسم را آشکار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با مقایسه واکنش ایران و آمریکا به حوادث تروریستی، از بیانیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پس از وقوع حملات  داعش در تهران انتقاد کرده است.

ترامپ، در بیانیه‌ای روز چهارشنبه بعد از حملات تروریستی در تهران نوشت: «ما تاکید می کنیم که دولت های حامی تروریسم، خود قربانی شرارتی می شوند که مروج آن هستند.»

روزنامه هافینگتون‌پست در تحلیلی بر این بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا می‌نویسد: «پاسخ زننده ترامپ به ایرانی‌های داغدار بعد از حملات تروریستی در پارلمان ایران و حرم آیت‌الله خمینی چه بود؟ حق‌تان بود.»

روزنامه آمریکایی در ادامه آورده است: «بنابراین، تئوری ترامپ این است: ما باید همه اقدامات تروریستی را محکوم کرده و آنها را در هر کجا که باشند از بین ببریم، مگر اینکه از شما خوشمان نیاید. در این صورت، آنچه پیش می‌آید، حق شما است.»

رسانه آمریکایی، در ادامه به مقایسه رفتار ایران با آمریکا پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ پرداخت.

به نوشته هافینگتون‌پست، رئیس‌جمهور وقت ایران این حملات و تروریست‌هایی که آنها را انجام دادند را محکوم کرد، دو روز بعد یک استادیوم پر از ایرانی‌هایی که برای تماشای فوتبال آمده بودند برای قربانیان و خانواده‌های آنها یک دقیقه سکوت کردند، جمع زیادی از ایرانی‌ها اقدام به برگزاری شب‌زنده‌داری و روشن کردن شمع کردند و دولت ایران کمک‌های زیادی در مبارزه با گروه تروریستی القاعده انجام داد.

هافینگتون‌پست تصریح کرده تفاوت میان واکنش معقول ایران به حادثه ۱۱ سپتامبر و زخم زبان زننده ترامپ یادآور ریاکاری‌های ندیده‌شده از زمان جورج دبلیو بوش است: ایالات متحده می‌تواند بین تروریسم و سیاست خارجی ارتباطی برقرار کند که هیچ کس دیگر قادر به انجام آن نیست.»

«اینگونه استانداردهای دو گانه مفهوم رهبری آمریکا را تضعیف کرده، برنامه‌هایی که این کشور به دنبال پیشبرد آنها است را مختل کرده و به منافع حیاتی‌اش آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.»


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید