ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۷ ب.ظ
برخورد قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروه‌های تروریستی
رئیس کل دادگستری استان تهران بر برخورد قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در چهارمین نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران بر برخورد قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و ابراز امیدواری برای درک شب‌های قدر و همچنین تسلیت بمناسبت شهادت مولی الموحدین، علی (ع) و شهادت جمعی از هموطنان در جریان حمله توریستی هفته گذشته در مرقد مطهر حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی به مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، خانواده‌های داغدار این عزیزان و ملت شهیدپرور ایران اسلامی و نیز تشکر از حضور بموقع و تأثیرگذار نیروهای عمل کننده و ضرورت اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر در این راستا بر برخورد قضائی قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروهکهای تروریستی تأکید نمود.

وی به بیان روایتی از پیامبراکرم (ص) پرداخت بدین مضمون که: «روزی موسی ابن عمران در مکانی نشسته بود و شیطان به نزد وی آمد، موسی ابن عمران به محض مواجهه با شیطان از او پرسید: به من بگو چه گناهانی است که اگر فرزند آدم مرتکب آن‌ها بشود، مقدمات سلطه تو بر وی فراهم می‌گردد، شیطان در پاسخ گفت: زمانی که آدمیزاد، به خودش مغرور شده و عجب او را دربرگیرد و کار خوبش را زیاد ببیند و گناهانی را که انجام میدهد کوچک شمارد.» و سپس اظهار داشت: از ویژگی‌های مهم و بارز ماه مبارک رمضان این است که در این ماه، شیطان در غل و زنجیر کشیده می‌شود و او مجالی برای غلبه بر بندگان خوب خدا ندارد لکن ممکن است وسوسه‌های شیطانی در برخی از افراد تأثیر گذاشته و آن‌ها را از مسیر حق منحرف نماید و قطعاً اگر کسی اسیر شیطان شود رهایی اش از این دام، مشکل و بعضاً غیر ممکن خواهد بود لذا امید است به برکت این ماه شریف و محصول معنوی آن یعنی تقوی، جزء افرادی نباشیم که شیطان بر آنان غلبه می‌کند.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ذکر چند نکته به شرح ذیل پرداخت:

-ضرورت انجام تحلیل درست از حوادث و رویدادهای انقلاب بویژه در ایام نورانی حیات امام راحل (ره) و اینکه در جامعه برخی از افراد با قلم و یا بیان خود سعی در تحلیل نادرست وقایع و مخدوش کردن چهره منور امام (ره) دارند.

-نگرانی از وجود دغدغه‌های مهم فرهنگی در کشور و استفاده از محصولات فرهنگی بیگانه و غربی در جامعه در حالی که ایران دارای تمدن کهنی بوده که از حدود هزار و چهارصد سال پیش با تمدن اسلامی عجین شده و امروز جامعه ما از تمدن اصیل اسلامی برخوردار است و نباید دست اندرکاران زمینه سلطه فرهنگی بیگانگان را فراهم نمایند.

 -مقوله انقلابی گری و تعقل در حوزه دفاع از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و عرصه خدمت رسانی به مردم بدین معنی که همکاران ما در دادگستری استان تهران بایستی با روحیه انقلابی و جهادی به انجام مأموریت و مسئولیت خطیر قضایی و ارائه خدمت به مردم بپردازند. در این صورت مشمول صفت انقلابی گری خواهیم شد و الا این هدف مقدس تحقق نخواهد یافت.

-ضرورت رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی، که مخاطب اصلی این فرمایش، ما و همکاران قضائی و اداری می‌باشد که لازم است با جدیت تمام و مطابق با مقررات قانونی به این تخلفات و جرایم هرچند در برابر حضور شکوهمند مردم با بصیرت ایران اسلامی اندک می‌نماید رسیدگی کرده و حکم مقتضی صادر کنند. البته این امر، یک تکلیف قانونی به شمار میرود لکن با فرمایش مقام معظم رهبری در این باب، موضوع مضاعف می‌گردد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان بر ضرورت استفاده از مشاورین در دادگاه‌های خانواده در اجرای بخشنامه صادره و نیز مفاد فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش میزان طلاق در جامعه و همچنین تلاش برای کاستن از تخلفات اداری به جهت عدم آمار قانونی و بموقع پرونده‌ها و رعایت نکردن زمان بندی مناسب جهت جری تشریفات مربوط به پرونده‌ها از ناحیه برخی از همکاران اداری و لزوم توجیه آنان تأکید کرد.

گفتنی است، در این نشست مطابق با دستور کار تنظیمی، بدواً تعدادی از اعضای شورا به بیان اخبار مهم حوزه مسئولیت خود پرداختند و سپس مصوبات جلسات گذشته در رابطه با تشکیل کارگروه برای آسیب شناسی و اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت از مشکلات در محاکم تجدیدنظر استان و نیز جمع بندی مجموعه پیشنهادات واصله برای ارتقای سطح کیفی عملکرد دادگستری استان تهران با ارائه گزارشی از سوی محمدی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران، پیگیری شد و پس از انجام مباحث کارشناسی لازم تصمیمات مقتضی نیز اتخاذ شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید