ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۴ ق.ظ
معرفی کتاب:
پیشنهاد مطالعه یک کتاب حقوقی با طعم فلسفه
در میان مسایل مطرح شده در فلسفه حقوق، بی تردید، عدالت در زمره مهمترین و نیز تاثیرگذارترین مباحث فلسفه حقوق جای دارد. از این رو، هیچ حقوق آموز، حقوقدان و دادرسی را نمی توان یافت که در تحلیل های حقوقی و قضایی خود در شاخه های گوناگون این علم از شناخت ابعاد و زوایای مختلف اندیشه عدالت حقوقی و تاثیرات عمیق و شگرف آن بر استدلال ها و استنباط های حقوقی بی نیاز باشد.

گروه علمی کافه حقوق: در میان مسایل مطرح شده در فلسفه حقوق، بی تردید، عدالت در زمره مهمترین و نیز تاثیرگذارترین مباحث فلسفه حقوق جای دارد. ارتباط وثیق و ناگسستنی اندیشه عدالت با سطح مطلوب و ایده آل زندگی بشر، آن را تبدیل به ابزاری ارزشمند نموده که بشر همواره درصدد  شناخت ابعاد و زوایای  آن بوده و می کوشد تا اصول حاکم بر آن را شناخته، بهبود و ارتقاء بخشد.

همین عامل موجب شده تا در نظام های مختلف حقوقی ، تفاسیر متنوعی از مفهوم عدالت و اصول منشعب از آن به دست داده شود. تحلیل متغیرهای علم حقوق بر پایه این تفاسیر متنوع می تواند به علم حقوق پویایی و نشاط خاص و قابل توجه دهد. از این رو، هیچ حقوق آموز، حقوقدان و دادرسی را نمی توان یافت که در تحلیل های حقوقی و قضایی خود در شاخه های گوناگون این علم از شناخت ابعاد و زوایای مختلف اندیشه عدالت حقوقی و تاثیرات عمیق و شگرف آن بر استدلال ها و استنباط های حقوقی بی نیاز باشد.

کتاب پیش رو با رویکرد تطبیقی و کاربردی گامی است در راستای تقویت، ارتقاء و بهبود سطح تحلیل های حقوقی و قضایی جامعه حقوقی کشور. در این کتاب علاوه بر مطالعه گرایش های موجود در حقوق غرب، همچنین به تبیین دیدگاه های بزرگان حقوق ایران و اسلام نیز پرداخته شده؛ ضمن این که سعی شده تا مثال های متعدد و متنوع کاربردی در کنار مباحث انتزاعی و تئوری گنجانده شود تا علاوه بر درک بهتر مسئله و اشراف بر آثار حقوقی هر نظریه، زمینه مساعد برای تربیت حقوق‌دانان شایسته و صاحب نظر فراهم آید.

شناسنامه اثر:

تألیف: عباس کریمی ، علیرضا آبین ، خدیجه شیروانی ،
قطع وزیری ، ۴۳۲ صفحه
چاپ اول ، ۱۳۹۶
انتشارات دادگستر
نوع جلد شومیز
قیمت ۳۰۰۰۰ تومان

آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید