ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲ ب.ظ
بسیاری از پرونده‌ها به دلیل جهل افراد شکل می‌گیرد
رییس کل دادگستری کرمان گفت: بسیاری از پرونده‌های دادگستری ناشی از جهل و حماقت افراد است؛ زیرا برخی افراد اهل مسالمت و مدارا نیستند و رعایت حال دیگران را نمی‌کنند که موجب درگیری و منازعات و در نهایت ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی می‌شود.

بایگانی پروندهرییس کل دادگستری کرمان گفت: بسیاری از پرونده‌های دادگستری ناشی از جهل و حماقت افراد است؛ زیرا برخی افراد اهل مسالمت و مدارا نیستند و رعایت حال دیگران را نمی‌کنند که موجب درگیری و منازعات و در نهایت ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی در نشست اعضای شورای قضایی استان با سردفتران و دفتریاران استان کرمان، اظهار کرد: قوانین دست نوشته بشر و قوانین برگرفته از شرع و احکام دینی، دو نوع از قوانین هستند که از نوع دوم به عنوان قوانین نامریی یاد می‌کنم.

وی ادامه داد: قوانین ساخته دست بشر قابل تغییر است، اما قوانین نانوشته قابل تغییر نیست و تا زمانی که دنیا وجود دارد، این قانون که ناشی از فطرت پاک انسان هاست همه جا جاری و ساری خواهد بود.

وی گفت: اگر خود را در قوانین ساخته دست بشر محدود کنیم به دلیل خشکی و بی روح بودن آنها، پریشان می‌شویم و باید با رعایت قوانین دینی، زندگی سالم اجتماعی و فردی را برای خود و جامعه محقق کنیم.

توکلی با اشاره به ماه رمضان، این ماه را متمایز از دیگر ماه‌های سال دانست و گفت: صله رحم، انصاف، رفتار مسالت آمیز و روابط خوب با دیگران و توجه به خمس و زکات از جمله مواردی است که همواره باید مورد توجه باشد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از پرونده‌های دادگستری ناشی از جهل و حماقت افراد است؛ زیرا افراد اهل مسالمت و مدارا نیستند و رعایت حال دیگران را نمی‌کنند که موجب درگیری و منازعات و در نهایت ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی می‌شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: اگر زندگی ما با اخلاق شکل بگیرد و این قانون نانوشته بین ما حاکم باشد، آرامش و آسایش را خواهیم داشت و اختلافات، تنش‌ها و اصطکاک‌ها کاهش می یابد.

وی بیان کرد: انسان‌ها اصالتا دنبال امنیت هستند و اگر مجموعه رفتارهای صحیح و مورد تاکید دین مبین اسلام را مورد توجه قرار دهیم، ماه رمضان ماهی برای ایجاد امنیت روانی برای افراد است و شب‌های قدر، سحرگاهان و افطارها روح ما را تلطیف می‌کند و موجب آرامش می‌شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این که قانون برای ایجاد امنیت است، گفت: قانون گریزی از ویژگی‌های افرادی است که خود را تافته جدا بافته از دیگران و جامعه می‌دانند.


برچسب‌ها:
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید