ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۱ ب.ظ
معرفی اساتید حقوقی: دکتر علی اصغر مهابادی
دکتر علی اصغر مهابادی هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی امین می باشند که این دانشگاه تربیت افسران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

گروه علمی کافه حقوق:

دکتر علی اصغر مهابادی نویسنده کتاب آیین دادرسی کیفری است که این کتاب یکی از منابع مهم در تربیت دانشجویان حقوق، به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

ایشان همچنین نویسنده کتاب آیین دادرسی کیفری کاربردی، بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ می باشند.

 

 

 

ایشان هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی امین می باشند که این دانشگاه تربیت افسران نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

همچنین ایشان به حرفه وکالت نیز مشغول می باشند.

دانشگاه علوم انتظامی از زمان تأسیس تاکنون، همگام با تحولاتی که پلیس ایران در دوره های مختلف تاریخی با آن روبه رو بوده، شاهد دگرگونی ها و فراز و نشیب هایی برای رسیدن به هدف عالی و مطلوب خود بوده است. این دانشگاه در سال ۱۳۲۳ با عنوان «آموزشگاه عالی شهربانی» رسماً فعالیت خود را آغاز کرد و از دی ماه سال ۱۳۳۸ به «دانشکده افسری شهربانی» تغییر یافت.متعاقباً با اجازه نامه وزارت کشور و موافقت شورای عالی فرهنگ، نام «دانشکده افسری شهربانی» در همان سال به «دانشگاه پلیس» تبدیل شد.

نظرات ایشان در مورد اهمیت پلیس قضایی

جناب آقای دکتر علی اصغر مهابادی عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی :اهمیت تشکیل پلیس قضایی بر هیچکس پوشیده نیست و هیچ تردیدی برای تشکیل آن وجود ندارد.پلیس انتظامی از پلیس قضایی منفک است و پلیس قضایی نباید ملبس به لباس انتظامی باشد.یکی از مشکلات فعلی در دستگاه قضا استفاده از نیروهای وظیفه به عنوان ضابط قضایی است و این امر معضلات بسیاری را به وجود آورده است که با تشکیل پلیس قضایی بسیاری از موانع و مشکلات مرتفع خواهد شد.کار پلیس قضایی نیازمند نیروهای حرفه ای و متخصص است، گفت: با توجه به اینکه نیروی انتظامی وظایف بسیاری را برعهده دارد نمی توان از او انتظار داشت که همه کارهای دستگاه قضا را به عنوان ضابط قضایی به نحو احسن انجام دهد.براساس بند ۸ ماده ۴ قانون نیروی انتظامی، ضابطین مشخص شده اند و موضوع ضابط از اهمیت بسیاری برخوردار است.با توجه به اینکه قضات براساس محتویات پرونده و قانون حکم صادر می کنند، گفت: تشکیل پلیس قضایی برای انجام امور محوله دستگاه قضایی با وجود نیروهای متخصص ضروری و لازم است.تشکیل پلیس قضایی موجب کاهش اطاله دادرسی شده و بسیاری از معضلات و موانع را در زمینه تحقیقات، ابلاغیه ها و دست یافتن به نتیجه مطلوب مرتفع می کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید