ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰ ب.ظ
با همکاری موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران و شبکه بین المللی دانشجویان حقوق:
گزارش نشست آشنایی با دادگاه حکمیت ورزش
طه یوسفی
۱۱ تیرماه ۱۳۹۶ نشستی تخصصی در مورد بررسی دادگاه حکمیت ورزش در موسسه حقوق عمومی  دانشگاه تهران با همکاری شبکه بین المللی دانشجویان حقوق شعبه ایران (نیلز ایران) برگزار شد.

گروه علمی کافه حقوق: ۱۱ تیرماه ۱۳۹۶ نشستی تخصصی در مورد بررسی دادگاه حکمیت ورزش با همکاری موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران و شبکه بین المللی دانشجویان حقوق(شعبه ایران) در محل موسسه مطالعات حقوق عمومی برگزار شد.

در این نشست آقای رضا جاودانی، وکیل و عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در افتتاحیه نشست به مختصر توضیحی در مورد روند نگارش ادبیات حقوق ورزشی در ایران پرداختند و اشاره داشتند که موضوع پایان نامه ایشان به عنوان یکی از نخستین نگارش ها در زمینه حقوق ورزشی در ایران، متمرکز بر مباحث حقوق کیفری در ورزش و دوپینگ بوده است.
در ادامه ، نقدی حقوقی بر رای اخیر کمیته انضباطی فدراسیون والیبال در مورد محرومیت بلند مدت سه ورزشکار ملی بانوان بیان کردند .
پس از اظهارات ایشان پنل اصلی سخنرانان در جایگاه قرار گرفتند .
سخنران اول آقای علی ملیح زاده ، وکیل و محقق حقوق ورزشی ، به بررسی روند شکل گیری دادگاه حکمیت ورزش و نحوه ایجاد این دادگاه پراختند.
در ادامه آقای  آرش نجفی از وکلای حقوق ورزشی که براى تعدادی پرونده در دادگاه حکمیت حاضر شده اند ، به بررسی روند نحوه رسیدگی در دادگاه حکمیت ورزش به صورت عملی پرداخته و به مواد مهم آیین دادرسی این دادگاه اشاره داشتند.
در نهایت آقای  روزبه وثوق احمدی ، رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و عضو کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا ، به بررسی یکی از پر چالش ترین و مهم ترین پرونده های اخیر مطرح شده در این دادگاه ، پرونده ی ماریا شاراپووا ، پرداختند. ایشان با توضیح کامل نکات حقوقی پرونده و روند پرونده ، مخاطبان را با جزییات یکی از پراهمیت ترین پرونده ها در دادگاه حکمیت ورزش آشنا کردند.

در قسمت پایانی نشست ، آقای دکتر  اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال به صورت مختصر با نگاهی نقادانه به نگرش موجود در مورد حقوق ورزش در ایران و اهمیت توجه به آن در سطوح متفاوت مدیریتی در کشور پرداختند و تنها راه حل این موضوع را تغییر نگرش مدیران نسبت به این مقوله دانستند.
در اختتامیه نشست ، آقای دکتر  کدخدایی ریاست موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران به تشویق جامعه حقوقی به تمرکز و تخصص در مباحث مختلفی حقوقی پرداختند و در این میان از حقوق ورزشی به عنوان یکی از پراهمیت ترین مباحث حقوقی ، که در کشور ما همچنان به صورت تخصصی در میان جامعه حقوقی کار نشده است، یاد کردند.
ایشان با توجه به استقبال کم سابقه ای که از این نشست شده بود ، اشاره کردند که چنین استقبالى میتواند شروعی باشد برای فعالیت های تخصصى بیشتر توسط جامعه حقوقى در  حقوق ورزش . همچنین این نکته را بیان کردند که موسسه حقوق عمومی دانشگاه تهران همکاری و مساعدت های لازم را جهت ادامه داشتن چنین روندى برای علاقه مندان و محققین فراهم خواهد نمود.

در ادامه تصاویری از این نشست ارائه شده است:

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید