ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ ب.ظ
معرفی کتاب «آسیب‌شناسی نظام قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران با مطالعه تطبیقی در حقوق فرانسه»
این کتاب مهم‌ترین آسیب‌های نظام قانونگذاری کشور را بررسی کرده و ضمن مقایسه آن با نظام قانونگذاری در کشور فرانسه، راهکارهایی را برای کاهش و رفع این آسیب‌ها ارائه کرده است.

گروه علمی کافه حقوق: این کتاب مهم‌ترین آسیب‌های نظام قانونگذاری کشور را بررسی کرده و ضمن مقایسه آن با نظام قانونگذاری در کشور فرانسه، راهکارهایی را برای کاهش و رفع این آسیب‌ها ارائه کرده است.
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در این کتاب در دو بخش «منطقی کردن روند قانونگذاری با نگرشی به مفهوم و محدوده قانون» و «تنزل جایگاه قانون و راهکارهای مقابله با آن» به بررسی روند قانونگذاری از منظر تاریخی در اسلام، ایران و غرب بویژه فرانسه، پرداخته و سپس در بخش دوم با طرح موضوعاتی نظیر تورم قوانین و اصل دسترسی آسان به قوانین و شیوه بازنگری قوانین، راهکارهایی را برای مقابله با تنزل جایگاه قانون ارائه کرده است.
امیری در بخش پایانی کتاب برای رفع این آسیب‌ها، پیشنهاداتی نظیر تدوین اصول حاکم بر قانونگذاری، رسیدگی تخصصی به طرح‌ها و لوایح، ایجاد سازوکار بررسی انطباق مصوبات با اسناد بالادستی، لزوم دقت و کنترل در سازوکار ابلاغ مصوبات و تنقیح قوانین و مقررات ارائه کرده است.

• دکتر حسینعلی امیری

• چاپ اوّل: بهار ۱۳۹۵

• صفحات: ۲۱۶

• قیمت: ۱۲.۰۰۰ تومان

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید