ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۸ ب.ظ
تمهیدات ویژه برای مقابله با تهدیدات داعش در تخریب آثار تاریخی اتخاذ شد
رئیس موزه ملی ایران با اشاره به تهدیدات بالقوه داعش در تخریب موزه ها و میراث فرهنگی کشورها از در نظر گرفتن تمهیدات ویژه با همکاری یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی برای مقابله با این تهدیدات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس جبرئیل نوکنده در آئین اختتامیه دوره آموزش تخصصی رابطان خاص قضائی ویژه کارکنان یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با ابراز خرسندی از اینکه یگان حفاظت این سازمان دوره های تخصصی و آموزشی بسیاری برای کارکنان برگزار کرده است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، یک سازمان تخصصی است و حفاظت از آن نیز نیازمند تخصص بالایی در این رابطه است.

وی افزود: من در تمام سال های فعالیتم در سازمان میراث فرهنگی با یگان حفاظت این سازمان از نزدیک همراه بوده و رابطه تنگاتنگی با آنها داشته ام و تعامل با یگان حفاظت از اولویت های کاری من محسوب می شود.

رئیس موزه ملی ایران به تعامل میان این موزه و یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته ما در همکاری با یگان حفاظت، تعداد دوربین های مدار بسته موزه را به دو برابر افزایش دادیم و همچنین تمهیدات ویژه ای برای مقابله با تهدیدات داعش در تخریب موزه ها و میراث فرهنگی در دست اقدام داریم.

دکتر نوکنده با بیان اینکه موزه ملی ایران، حالت نمایشگاهی داشته و به صورت مداوم میزبان آثاری از موزه های معتبر سراسر جهان است، خاطر نشان کرد: چنین وضعیتی نیاز موزه ملی را به یک استاندارد حفاظتی بین المللی و آموزش یگان حفاظت برای اسکورت اشیاء تاریخی ناگزیر می کند که خوشبختانه این مهم به خوبی انجام گرفته به گونه ای که کارکنان یگان حفاظت سازمان، آموزش های دقیقی در این رابطه دیده و در برخی موارد در کارگاه های آموزشی خارج از کشور نیز شرکت کرده اند.

رئیس موزه ملی ایران در پایان از سردار “رحمت اللهی” فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی برای فعالیت های بی وقفه و عملکرد پیشرو وی در تأمین امنیت موزه ملی سپاسگزاری کرد.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید