ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۲ ب.ظ
معرفی کتاب:
معرفی کتاب «قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به همراه نظرات تفسیری، مشورتی و… شورای نگهبان (۱۳۹۶- ۱۳۵۹)»
با توجه به نقش مهم نهاد شورای نگهبان در امر تفسیر قانون اساسی، کلیه نظرات تفسیری و مشورتی از اصول قانون اساسی، کلیه نظرات ابرازی در پاسخ به استعلامات اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز کلیه تذکرات شورای نگهبان به نهادها و شخصیت‌ها در ارتباط با اصول قانون اساسی و گزیده‌ای از مهم‌ترین نظرات شرعی فقهای شورای نگهبان که در راستای اعمال اصل (۴) ارائه شده در کتاب حاضر جمع‏ آوری شده است تا مجموعه این نظرات به ‏نحو مناسب و کاملی دست‏ یافتنی باشد.

گروه علمی کافه حقوق: این کتاب مجموعه‌ای کاربردی است که به صورت کتاب قانون دربردارنده اصول قانون اساسی به همراه نظرات تفسیری و مشورتی شورای نگهبان است. با توجه به نقش مهم نهاد شورای نگهبان در امر تفسیر قانون اساسی، کلیه نظرات تفسیری و مشورتی از اصول قانون اساسی، کلیه نظرات ابرازی در پاسخ به استعلامات اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز کلیه تذکرات شورای نگهبان به نهادها و شخصیت‌ها در ارتباط با اصول قانون اساسی و گزیده‌ای از مهم‌ترین نظرات شرعی فقهای شورای نگهبان که در راستای اعمال اصل (۴) ارائه شده در کتاب حاضر جمع‏ آوری شده است تا مجموعه این نظرات به ‏نحو مناسب و کاملی دست‏ یافتنی باشد.

 مجموعه حاضر ویژگی‏هایی دارد که توجه به آن در استفاده بهینه از این مجموعه ضروری است:
۱. از ویژگی‏های شاخص این مجموعه، ذکر همه نظرات شورای نگهبان در خصوص اصول قانون اساسی در مجموعه‏ای واحد است که از این جهت این مجموعه بدیع و نوآورانه محسوب می‌شود و به مخاطب این فرصت را می‏دهد تا همه این نظرات را به‏ صورت یکجا و هم‏زمان در نظر بگیرد و در عین حال، برای پژوهشگران و قانون‏گذاران نیز این امکان را فراهم می‏کند تا بتوانند به‏سهولت این نظرات را در دسترس داشته باشند.
۲. در هنگام درج نظرات شورای نگهبان در این مجموعه، تطبیق متون نظرات با اسناد مکتوب موجود وجهه‌ی همت قرار گرفته است تا اثری با بیشترین دقت و اتقان ممکن در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
۳. در مجموعه حاضر، نکاتی از جمله سوابق موضوع که می‌تواند به فهم بیشتر موضوع کمک کند در پانوشت بیان شده است.

این مجموعه در دو بخش سامان یافته است:
بخش اول، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بخش دوم، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در پرتوِ نظرات شورای نگهبان.
مطالعه این کتاب را علاوه بر متخصصین و پژوهشگران حقوق عمومی به کلیه علاقمندان به مطالعه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توصیه می‌نماییم.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید