ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۲ ب.ظ
تظاهرات گسترده مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا
صدها مسلمان، یهودی و مسیحی در تظاهراتی مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن ـ پایتخت آمریکا ـ تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، مسلمانان پس از برپایی این تظاهرات، نماز جمعه را مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن اقامه کردند. آن ها با سردادن شعارهایی تجاوزات و جنایت های دشمن صهیونیستی علیه قدس و مسجد الاقصی و ملت فلسطین را محکوم کردند.

همزمان که مسلمانان مشغول برگزاری نماز جمعه مقابل سفارت رژیم صهیونیستی بودند، شماری از یهودیان ارتدوکس نیز اطراف آن ایستاده و پلاکاردهایی بدست گرفتند که روی آن نوشته شده بود “تمامی سرزمین فلسطین باید به فلسطینیان بازگردانده شود”.

بر روی پلاکاردی دیگر نوشته شده بود “تورات حقیقی و یهودیان در قدس و اقصی نقاط جهان تجاوزات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و اشغال فلسطین را محکوم می کنند و مخالف صهیونیزم و دولت رژیم صهیونیستی هستند”.

داود فیلدمن خاخام یهودی مقیم آمریکا و رئیس انجمن یهودیان متحد بر علیه صهیونیزم نیز در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که ما امروز اینجا جمع شده ایم تا با تظاهرات حمایت از مسجد الاقصی در واشنگتن اعلام همبستگی کنیم، زیرا ما یهودی هستیم و معتقدیم که تمامی اقدامات و سیاست های اسرائیل علیه فلسطینیان طی ده های اخیر اشتباه بوده است.

از سوی دیگر، نهاد عوض رئیس شورای روابط آمریکایی اسلامی نیز تصریح کرد که تظاهرات مشترک مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در محکومیت اقدامات وحشیگرانه رژیم صهیونیستی صحنه ای جالب و زیبا بود.

وی تاکید کرد که برپایی نماز جمعه مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن نیز تاکیدی بود بر آزادی عبادت مسلمانان در این کشور.

کریستین زیرمسکی مدیر اطلاع رسانی و ارتباطات سازمان مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین نیز تاکید کرد که هدف از تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی نخست اعلام همبستگی با ساکنان قدس است که ۳ هفته است در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی ایستادگی می کنند و هدف دوم اعتراض مسالمت آمیز و تشویق مردم برای تماس با کنگره و وزارت خارجه آمریکا جهت اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت پایان دادن به تجاوزات خود علیه ملت فلسطین و مقدسات آن است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید