ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۶ ب.ظ
تداوم تظاهرات بحرینی‌ها و درخواست آزادی زندانیان سیاسی
مردم بحرین با برگزاری تظاهراتی در نقاط مختلف این کشور، آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ساکنان شهرک صدد به نشانه وفاداری به زندانیان سیاسی تظاهرات برگزار کردند.

همچنین تظاهرات‌های مشابهی در شهرک المعامیر، المصلی ،جدحفص ، النویدرات و السهله جنوبی برگزار شد و تظاهرات‌کنندگان وفاداری خود به زندانیان سیاسی را اعلام کردند.

شبکه ۱۴ فوریه گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین در شهرک المعامیر به سمت تظاهرات‌کنندگان حمله کرده و آنها را با گلوله ساچمه‌ای و گازهای اشک‌آور هدف قرار دادند.

همچنین تظاهرات‌هایی در البلاد القدیم، ابوصیبع و الشاخوره در محکومیت تجاوزات آل خلیفه علیه زندانیان سیاسی برگزار شد و تظاهرات‌کنندگان آزادی زندانیان را خواستار شدند.

مردم بحرین طی هفته گذشته به مناسب فرا رسیدن ۲۴ جولای (۲مرداد) روز بزرگداشت زندانیان انقلابی و سیاسی این کشور معروف به «روز اسیر بحرانی» در مناطق مختلفی دست به تظاهرات زده و با در دست داشتن تصاویر زندانیان انقلابی اقدامات خصمانه آل‌ خلیفه در سرکوب مطالبات و حرکت مسالمت‌آمیز مردم  را محکوم نمودند و خواستار آزادی این زندانیان شدند که این تظاهرات‌های شبانه مستمرا ادامه داشته و با سرکوب شدید نیروهای امنیتی مواجه گردید.

مردم بحرین از آغاز انقلاب ۱۴ فوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون شاهد بیش از یازده هزار بازداشت خودسرانه توسط رژیم آل خلیفه بوده‌اند که در خصوص نیمی از آنان شکنجه سیستماتیک گزارش شده و همچنین از این تعداد  حدود ۳۵۰ نفر زن و ۱۰۰۰ کودک (زیر ۱۸ سال) بوده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید