ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۵ ب.ظ
پرونده شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه ارجاع می‌شود
تشکیلات خودگردان فلسطین طی روزهای آینده پرونده شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را به دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه ارجاع می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ریاض مالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین امروز یکشنبه در اظهاراتی مطبوعاتی خاطرنشان کرد که طرف فلسطینی در انتظار تعیین موعد دفتر دادستان کل دیوان کیفری بین المللی برای سفر به لاهه و ارائه پرونده شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی به این دادگاه است.

شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی اقدامی کاملاً غیرقانونی است که سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن نیز بر این مسئله تأکید دارند و شورای امنیت نیز در ۲۳ دسامبر گذشته قطعنامه ۲۳۳۴ را صادر کرد و طی آن خواستار توقف فوری هرگونه ساخت‌وساز و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی شد.

با این حال رژیم صهیونیستی بدون توجه به درخواست‌های بین المللی و ضمن زیرپا گذاشتن تمامی قوانین و قطعنامه‌های بین المللی همچنان به شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین ادامه می‌دهد که شاید نبود عاملی بازدارنده و اکتفای جامعه جهانی به محکومیت‌های صوری و بسنده کردن به صدور قطعنامه بدون اجرای آن مهم‌ترین دلیل اصرار طرف صهیونیستی بر ادامه شهرک‌سازی خود باشد.

فلسطین اواخر سال ۲۰۱۴ پس از درخواست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رسماً به عضویت دیوان کیفری بین المللی و حدود ۲۰ سازمان و نهاد بین المللی دیگر درآمد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید