ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۲ ب.ظ
سالگرد جنگ ۳۳ روزه، روز بیستم… جنایت اسرائیل علیه اهالی قانا و جنگ روانی علیه مقاومت
حمله اسرائیل به شهرک قانا و کشتار فاجعه بار اهالی این شهرک در بیستمین روز از جنگ تابستان ۲۰۰۶ در حالی رخ داد که اسرائیل به جنگ روانی علیه مقاومت متوسل شده بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی در بیستمین روز از جنگ تابستان ۲۰۰۶ معروف به جنگ ۳۳ روزه با کشتار اهالی شهرک مرزی قانا جنایتی تمام عیار را به تصویر کشید.

تلاش اسرائیل برای بهبود وجهه خود

در آن روز رژیم صهیونیستی تلاش کرد با درخواست از اهالی این شهرک مرزی به خروج از خانه های خود، وجهه خوبی از خود به نمایش بگذارد در حالی که این اقدام به مثابه تروریسم علیه اهالی جنوبی لبنان و جنگ روانی علیه مقاوت بود.

این در حالی بود که نیروهای مقاومت با منهدم کردن یک قایق جنگی اسرائیلی ضربات دردناکی به این رژیم وارد آورده بودند.

هشدار اسرائیل به اهالی جنوب در مورد عاقبت ماندن در خانه ها

در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۰۶ نیروهای اشغالگر اسرائیلی به منظور تخلیه روستاها و شهرک های مناطق جنوبی با استفاده از پخش اطلاعیه و یا پیام های مستقیم تلویزیونی و رادیویی و نیز تماس های تلفنی، جنگ روانی را آغاز کرده و در آن به اهالی این مناطق در مورد عاقبت ماندن در خانه هایشان هشدار دادند و با لحنی تهدید آمیز اعلام کردند باید  منازل خود را ترک کنند.

خسارت سنگین اسرائیل در صحنه نبردهای میدانی

در صحنه نبردهای میدانی نیز نیروهای مقاومت اسلامی در آن روز یک قایق جنگی از نوع «ساعر۴٫۵» را در ساحل البیاضه واقع در جنوب صور منهدم کردند تا جایی که چند ناوگروه و بالگرد اسرائیلی به منظور کمک به سرنشینان این قایق و انتقال مجروحان به سمت آن سرازیر شدند.

درگیری ها بین نیروهای اشغالگر و نیروهای مقاومت همچنان ادامه داشت و در مثلث شهرک های کفرکلا- الطیبه- العدیسه به اوج رسید تا جایی که نیروهای مقاومت پنج دستگاه تانک و دو بلدوزر و یک خودروی جیپ اسرائیل را منهدم کردند.

مثلث القوزخ- رامیه- عیتا الشعب از دیگر مناطقی بود که به صحنه نبرد بین رزمندگان مقاومت و نیروهای اشغالگر تبدیل شد و در جریان آن نیروهای مقاومت راه نیروهای اسرائیلی برای نفوذ به این منطقه را سد کردند.

سومین سفر وزیر خارجه فرانسه به بیروت

به موازات این تحولات فیلیپ دوست بلازی وزیر خارجه وقت فرانسه برای سومین بار از زمان آغاز جنگ علیه لبنان عازم بیروت شد و با نبیه بری و فواد سنیوره و نیز فوزی صلوخ همتای لبنانی خود دیدار کرد.

هشدار نسبت به سایه خطر بر سر منطقه

بلازی در این دیدارها اظهار داشت: چنانچه شرایط برای حل و فصل سیاسی و دستیابی به آتش بس فوری فراهم نشود، خطر بزرگی منطقه را به طور کامل دربرخواهد گرفت.

در سطح داخلی لبنان نیز عماد میشل عون نماینده پارلمان لبنان از گفت وگو با اسرائیل با وجود ادامه بمباران و جنایت های این رژیم مخالفت کرد و تثبیت آتش بس و بازگشت آوارگان به خانه های خود نه فراهم کردن شرایطی برای مهاجرت به سمت بیروت را خواستار شد و گفت: هشدار اسرائیل به مردم برای تخلیه خانه های خود به نوبه خود جنایت جنگی است.

فشار واشنگتن بر شورای امنیت و جلوگیری از محکومیت جنایت اسرائیل

در سطح بین المللی شورای امنیت به اجماع اعلانیه ای صادر و در آن از کشته شدن غیرنظامیان بی گناه در حمله اسرائیل به قانا به شدت ابراز تاسف کرد اما به دلیل وتوی آمریکا نتوانست این جنایت را محکوم کند به این معنی که واشنگتن شورای امنیت را به حذف عبارات قاطعانه در این اعلانیه مجبور کرد و کاری کرد در آن بمباران قانا اقدام «غیر قابل قبول» توصیف شود و بند مربوط به توقف فوری اقدامات جنگی و تجاوزکارانه حذف شود.

ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد اسرائیل جنگ در لبنان را تا تحقق اهداف مورد نظر خود ادامه خواهد داد.

وی در توجیه خسارت هایی که به ارتش اسرائیل وارد آمده بود گفت: ما می دانستیم نبرد شدید و درناک خواهد بود و چاره ای جز پاسخ قاطع و شدید نداشتیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید