ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۷ ب.ظ
ترامپ: اخر از دست برجام می‌میرم
رسانه‌های آمریکا به تازگی متن یکی از گفتگوهای تلفنی دونالد ترامپ با رهبران جهان منتشر کرده‌اند که در آن رئیس‌جمهور آمریکا با ناراحتی اذعان می‌کند که چاره‌ای جز پایبندی به برجام ندارد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، رسانه‌های آمریکا فاش کردند که دونالد ترامپ در گفتگویی تلفنی با نخست‌وزیر استرالیا اذعان کرده چاره‌ای جز حفظ برجام و پایبندی به آن را ندارد.

پایگاه شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌نیوز» روز پنج‌شنبه متن کامل گفتگوی تلفنی چند ماه پیش دونالد ترامپ را با مالکوم ترنبال نخست‌وزیر استرالیا منتشر کرد.

در بخشی از این گفتگو درباره توافق هسته‌‌ای با ایران دونالد ترامپ می‌گوید: من نمی‌دانم باراک اوباما از این توافق چی بدست آورده، این توافق و همچنین «قرارداد اسمارت» هیچ سودی برای ما ندارند. من نمی‌دانم که این افراد را از کجا پیدا کرده‌اند تا چنین قراردادهای احمقانه‌ای را امضاء کنند، من آخرش از دست این توافق می‌میرم.

ترنبال می‌گوید: نه، شما نمی‌میری.

ترامپ ادامه می‌دهد: بله، این افراد تلاش می‌کنند تا من را در هفته اول کاری‌ام رهبری ضعیف و ناکارآمد جلوه دهند. این کُشنده است.

ترنبال: قطعا این توافق هسته‌ای آن چیزی نیست که خواسته‌های شما را برآورده کند، اما به هرحال شما به آن پایبند خواهید بود.

دونالد ترامپ: چاره‌ای جز این ندارم که چنین بکنم، در واقع باید بگویم من هیچ راهی جز این ندارم که به توافق رئیس‌جمهور پیشین احترام بگذارم.

انتشار این گفتگو در حالی صورت می‌گیرد که در هفته‌های گذشته رسانه‌های آمریکا از تشکیل یک گروه ویژه در کاخ سفید به منطور زمینه‌چینی برای خروج از برجام خبر دادند.

لغو یک‌طرفه توافق هسته‌ای با ایران از اصلی‌ترین وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بود.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید