ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۴ ب.ظ
المیادین: نظامیان آمریکایی وارد حضرموت یمن شدند
منابع ویژه شبکه خبری المیادین از ورود گروهی از نظامیان آمریکایی به حضرموت در شرق یمن خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع ویژه خود اعلام کرد که گروهی از نظامیان آمریکایی وارد فرودگاه شرکت «پترو مسیله» در منطقه «سیئون» در استان حضرموت در شرق یمن شده‌اند.

این منابع با بیان اینکه گروهی از نظامیان اماراتی از نظامیان آمریکایی استقبال کردند، گفتند: هیچ اطلاعاتی از دلیل حضور نیروهای آمریکایی در حضرموت وجود ندارد.

صبح یکشنبه خبرنگار المیادین از حمله مسلحانه و غارت یک صرافی در منطقه تاربه در سئون حضرموت خبر داد.

بر اساس این گزارش، این صرافی وابسته به شرکت العمقی که آمریکا آن را به حمایت از گروه تروریستی القاعده متهم کرده، است.

از سوی دیگر  محمد احمد ابوحربه معاون استاندار شبوه یمن گفت که نیروهای آمریکایی و اماراتی مناطق گسترده‌ای از استان شبوه را به بهانه مبارزه با گروه‌های تروریستی اشغال کرده‌اند و این در حالی است که هدف آن‌ها تسلط بر چاه‌های نفت و گاز است.

 وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز جمعه اعلام کرد که شماری از نیروهای زمینی این کشور را برای عملیات جاری علیه القاعده به یمن اعزام کرده است.

پنتاگون از آنجا که ظاهرا قصد دارد نبرد علیه القاعده را از طریق هماهنگی با امارات متحده عربی تشدید کند، گزینه اعزام نیروهای بیشتر به یمن طی هفته‌های آتی را رد نکرده است.

این در حالی است که روز گذشته مجتهد فعال مشهور توییتری عربستان که هر از گاهی از اخبار دربار سعودی و کشورهای همپیمان این رژیم پرده بر می‌دارد، گفت که امارات دو شهر عزان و حبان در استان شبوه در شرق یمن را به کنترل خود در آورده است.

وی همچنین افزود: امارات ۳ هزار نیرو نیز به بخش دهر در استان شبوه اعزام کرده تا کاملا بر نفت و گاز شبوه مسلط شود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید