ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۹ ب.ظ
ادامه سکوت ترامپ درباره انفجار مسجد مینه‌سوتا و واکنش منفی مسلمانان آمریکا
در حالی‌که رئیس جمهور آمریکا از هرفرصتی با استفاده از توئیتر برای ارسال پیام استفاده می‌کند اما تاکنون حمله چند روز گذشته به مسجدی در این کشور را محکوم نکرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «واشنگتن پست» در مطلبی با اشاره به سکوت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره انفجار مسجد مسلمانان در مینه‌سوتا که چهار روز قبل هنگام نماز صبح به وقوع پیوست نوشت: از زمانی که بمب مسجد مسلمانان را در صبح شنبه منفجر کرده است، دونالد ترامپ با استفاده از توئیتر ترجیح داده با مردم آمریکا درباره  «اخبار جعلی» ارتباط برقرار کند، به یک سناتور دموکرات اهل کانکتیکت حمله نماید و اصرار ورزد در حالی‌که در تعطیلات در ایالت نیوجرسی  بسر می‌برد با این حال به شدت مشغول کار است.

به‌نوشته این روزنامه، موضوعی که تاکنون ترامپ به آن نپرداخته  همانا حمله به مرکز اسلامی دارالفاروق در حومه شهر بلومینگتون که در آن چند نفر برای فریضه نماز صبح حضور داشتند، بود.

با این‌که مقام‌های محلی گفتند هیچکس در جریان این حادثه مجروح نشده ، اما این حمله موجب ایجاد حس به حال خود رها شدن در جامعه مسلمانان آمریکا شده است.

این در حالی است که اهالی مینه سوتا و دیگران هنوز منتظر سخنان رییس جمهور در محکوم کردن این حمله هستند.

«اسد زعمان» مدیر انجمن آمریکاییان مسلمان مینه سوتا به وبگاه خبری «باز فید» گفت«تعجب می‌کنیم چرا ترامپ در مورد این توییتی نکرده است. به نظر می‌رسید که او مایل ارسال پیام‌های توئیتری در مورد مسائل امنیتی و تروریستی است.»

«ابراهیم هوپر» سخنگوی شورای روابط آمریکا و اسلام نیز گفت: «سکوت مسئولان دولتی در سطح ملی تنها در خدمت تقویت اسلام هراسی است.»

 این در حالی است که کاخ سفید امروز در بیانیه‌ای اعلام کرده که درباره انفجار در مسجد مینه‌سوتا تنها پس از تحقیقات نهایی می‌تواند اظهارنظر خود را اعلام کند.

پلیس فدرال آمریکا نیز اعلام کرده که در حال تحقیق در مورد انفجاری است که «مارک دیتون» فرماندار مینه‌سوتا آن را یک «اقدام جنایی، تروریستی» خوانده بود.

منتقدان ترامپ می‌گویند او پس از حملات لندن به سرعت واکنش نشان داد اما در این مورد سکوت کرد.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید