ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۳ ب.ظ
تشکیل پرونده قضایی برای بررسی علت آتش سوزی‌های گیلانغرب
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: طبق نظرکارشناس اداره منابع طبیعی شهرستان گیلانغرب در آتش سوزی اخیر حدد ۱۲۰ هکتار از مراتع و پوشش‌های جنگلی دچار حریق شده است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و سرایت آتش به سایر مناطق، احتمال عمدی بودن حریق دور از ذهن نیست. لذا با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پیرامون موضوع در جریان است.
محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر در این استان گفت: در هفته گذشته در حوزه قضایی گیلانغرب در داخل پادگان آموزشی شهید ثابت‌خواه یک فقره آتش سوزی ایجاد می‌شود که با تلاش‌های نیرو‌های مردمی و محیط زیست و پرسنل پادگان در ساعت ۱۰ شب آتش مهار می‌شود.

وی گفت: مجدداً صبح روز بعد ساعت ۹:۳۰ در منطقه نارک شعله‌های آتش مشاهده می‌شد که با حضور محیطبان و نیرو‌های مردمی درساعت ۱۲ ظهر آتش مهار شده و خاموش می‌شود.

این مقام قضایی بیان کرد: در همین حین یک مورد آتش سوزی دیگر در چهار کیلومتری پادگان آموزشی شهید ثابت‌خواه شروع شده که تا ساعت ۱۲ شب با تلاش نیرو‌های مذکور آتش مهار می‌گردد، ولی به علت وزش شدید باد، تراکم انبوه جنگلی و شیب بسیار تند منطقه نیم ساعت بعد آتش به صورت بسیار گسترده مجدداً روشن شده و علی رغم تلاش‌های پرسنل محیط زیست شهرستان و استان و مردم بومی منطقه تا ساعت ۹ صبح ادامه پیدا می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه تصریح کرد: نهایتاً با اعزام بالگرد از شهرستان کرمانشاه پس از سه ساعت در ساعت ۱۲ ظهر آتش مهار و کاملا خاموش می‌شود.

صادقی ادامه داد: طبق نظرکارشناس اداره منابع طبیعی شهرستان گیلانغرب در فقره سوم حدد ۱۲۰ هکتار از مراتع و پوشش‌های جنگلی دچار حریق شده است و با عنایت به موقعیت جغرافیایی و سرایت آتش به سایر مناطق، احتمال عمدی بودن حریق دوراز ذهن نیست به همین دلیل با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پیرامون موضوع در جریان است.

وی گفت: باعنایت به گزارش‌های واصله از اداره منابع طبیعی از آغاز سال جاری تاکنون فقط در حوزه شهرستان گیلانغرب ۱۹ مورد حریق مراتع و جنگل واقع شده که مجموعا حدود ۱۶۵ هکتار از منابع طبیعی (مراتع، جنگل) دچار حریق شده و کاملا از بین رفته است.

این مقام قضایی در پایان گفت: اتخاذ تمهیدات فوری برای جلوگیری از تکرار وقایع مشابه از طریق اطفاء و اختصاص نیرو وامکانات مورد لزوم و ایجاد پایگاه هوایی درحد فاصل شهرستان‌های غربی استان در محل ضرورتی انکار ناپذیر است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید