ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۶ ب.ظ
گاردین: ده‌ها هزار نفر در انگلیس قربانی برده‌داری مدرن هستند
نهادهای داخلی بریتانیا از افزایش عجیب برده داری مدرن در انگلیس طی سالهای گذشته خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، سازمان جرایم ملی بریتانیا در گزارشی اعلام کرد که برده‌داری مدرن در بریتانیا رایج‌تر از آن چیزی است که نهادهای قانونی تصور می‌کردند به شکلی که تازه‌ترین آمار از ده‌ها هزار قربانی بالقوه در بریتانیا خبر می‌دهند.

ویل کر، یکی از مدیران آژانس جرایم ملی اعلام کرد که آمار بسیار بالاتر از رقم ۳۸۰۰ مورد قربانی قاچاق است که در سال ۲۰۱۶ توسط دولت اعلام شده بود.

کر در ادامه با بیان اینکه این رقم به ده ها هزار مورد رسیده است گفت: هرچه بیشتر به دنبال برده داری مدرن می‌گردیم شواهد و مدارک بیشتری مبنی بر سوءاستفاده گسترده از گروه‌های آسیب‌پذیر به دست می‌آوریم. شواهد گسترده حاکی از این مسئله است که وسعت این پدیده به مراتب بیشتر از حدی است که تصور می‌شد.

در این بین پرونده‌های زیادی مانند یک گروه جرایم سازمان یافته بریتانیایی که از طریق تبلیغ زنان روسپی در اینترنت ۵ میلیون یورو درآمد کسب کرده بود. اکثر قربانیان اهل اروپای شرقی، ویتنام و نیجریه هستند که برابری حقوق میان زن و مرد در بین آنها کمتر دیده می‌شود.

 به گزارش سازمان جرایم ملی بریتانیا اکنون ۳۰۰ عملیات برای شناسایی برده داری مدرن در بریتانیا درحال انجام است. تنها در ماه می و ژوئن ۱۱۱ نفر در ارتباط با ۱۳۰ قربانی احتمالی در بریتانیا بازداشت شدند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید