ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۹ ب.ظ
ارسال بیش از ۷۰۰ هزار پیامک آموزشی با مضمون پیشگیرانه
معاون اجتماعی دادگستری چهارمحال وبختیاری گفت: در راستای ارتقای آگاهی‌های عمومی، علاوه بر تولید مستند و برنامه رادیویی بیش از ۷۰۰ هزار پیامک آموزشی با مضامین پیشگیرانه برای هم استانیان ارسال شده است.
عبدالرضا علیمحمدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به اقدامات انجام شده در جهت ارتقاء آگاهی‌های عمومی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری با همکاری و تعامل بسیار خوب صدا و سیمای مرکز استان، برنامه رادیویی صدای قانون را به منظور ارتقاء آگاهی‌های عمومی به صورت زنده اجرا کرد.

وی گفت: در این برنامه، سوالات و مشکلات حقوقی آحاد افراد جامعه پاسخ و رفع ابهام می‌شود. این برنامه رادیویی روز‌های پنج شنبه از ساعت ۹ و ۱۵ صبح از رادیو شهرکرد به روی آنتن می‌رود.

این مقام قضایی اظهار کرد: از دیگر برنامه‌های مشترک این معاونت، تهیه مستند‌های آموزشی بوده که خوشبختانه با تعامل خوبی که با صداو سیمای استان وجود دارد مستند هم پیاله شیطان نیز در سال گذشته تهیه و پخش شد.

علیمحمدی ادامه داد: همچنین با توجه به نقش اساسی هنرمندان و اهالی رسانه در نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، چندین کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از وقوع جرم ویژه این افراد، برگزار شده است که امیدواریم با کمک هنرمندان و اهالی رسانه بتوانیم فرهنگ پیشگیری از جرم را نهادینه کنیم.

معاون اجتماعی دادگستری چهارمحال بیان کرد: هم چنین دوره‌های مشابهی به منظور افزایش دانش فرهنگیان در زمینه شناخت و پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی ویژه فرهنگیان استان برگزار گردیده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ضریب نفوذ تلفن همراه در جامعه، استفاده از این ظرفیت همواره مدنظر این معاونت بوده است؛ لذا به منظور بهره‌مندی از این ظرفیت حدود ۷۰۰ هزار پیامک متنوع با مضمون پیشگیری از وقوع جرم برای کاربران ارسال استانی شده است.

علیمحمدی گفت:از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات این معاونت در جهت افزایش آگاهی‌های عمومی، استفاده از ظرفیت قبوض خدماتی در چاپ پیام‌های پیشگیرانه، استفاده از تبلیغات محیطی و … است.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید