ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۸ ب.ظ
پلیس راهور در برخورد با خودروهای متخلف دولتی چشم‌پوشی نکند
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: درخواست ما از پلیس راهور و راه این است که با تخلفات کارکنان و مسئولان دولتی با خودرو دولتی و یا شخصی برخورد قانونی شود و اغماضی در این زمینه صورت نگیرد.
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محمود محمودخانی در نخستین نشست کارگروه پیشگیری از حوادث رانندگی که با حضور نهادها و سازمانهای مختلف اجرایی و فرهنگی شهرستان البرز در سالن جلسات دادسرای البرز تشکیل شد، اظهار کرد: قوه قضائیه براساس موازین قانونی خود را موظف می‌داند برای پیشگیری از جرم سعی و تلاش لازم را داشته باشد و در این میان یکی از حوزه‌های کاری که لازم است بدان توجه مناسبی شود، حوادث رانندگی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز با بیان اینکه در حوادث رانندگی عوامل انسانی دخیل هستند گفت: علیرغم نقش برجسته عامل انسانی، لازم است عوامل دیگراز جمله راه و جاده نیز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و نقایص لازم برطرف شود.

وی با تقدیر از تلاش مجموعه پلیس در شهرستان البرز، افزود: حضور پلیس دلسوزانه و شبانه‎روزی است و این عزیزان تلاش می کنند تا با انجام تکالیف قانونی خویش پاسخگوی عملکردشان باشند.

محمودخانی با بیان اینکه اگرچه اجرای برخی نقایص مستلزم بودجه و اعتبار فراوان می باشد؛ لیکن از انجام برخی از اقدامات ساده و اولیه ازجمله خط کشی و تعمیر و نصب چراغ ها که می تواند تاثیر زیادی در کاهش حوادث داشته باشد نمی توان اغماض کرد و می بایست با شناسایی نقاط حادثه خیز حداقل این اقدامات اولیه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید فرهنگ سازی را از خودمان شروع کنیم، دستگاه های مختلف دولتی در شهرستان فعال بوده و در جلسات مختلف مربوط به موضوع حوادث رانندگی از جمله شورای ترافیک حضور دارند ولی نمی توان پذیرفت که در جلسات از اجرای قانون صحبت شود ولی خودروهای دولتی دارای خلافی‏ های میلیونی باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز اعلام کرد: پلیس موظف است استعلام تخلفات خودروهای دولتی شهرستان البرز را اخذ و جهت بررسی در جلسات آتی کارگروه پیشگیری از تصادفات رانندگی ارائه کند.

وی تأکید کرد: حتی مأموران پلیس توجه داشته باشند در صورت عبور خودروهای دولتی و غیردولتی متخلف که سرنشین یا راننده آن خود را وابسته به نهاد یا دستگاهی معرفی می کند، ملزم به اِعمال قانون هستند و در صورت لازم دادستانی نیز اتز اقدامات قانونی آنها حمایت خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز ادامه داد: دستگاه های فرهنگی و اصحاب فرهنگ با استفاده از ظرفیت های خود در این زمینه وارد شوند و برای ترویج فرهنگ صحیح رانندگی تلاش کنند.

محمودخانی یادآورشد: این جلسات باید استمرار داشته باشد تا شاهد کاهش تصادفات و فرهنگ صحیح رانندگی در جامعه باشیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید